Rdeči vragi z zadetkoma Ronalda in Sancha do prve evropske zmage letos

Ljubljana, 15. 09. 2022 23.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Slovenska nogometna reprezentanta Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković sta v 2. krogu evropske lige s svojim Sturmom v gosteh izgubila proti Feyenoordu z 0:6. Preostali Slovenci, Nino Žugelj, Miha Zajc in Žan Karničnik, niso igrali za svoje klube. Branilec Žiga Lipušček je po neodločenem izidu v 1. krogu tokrat v 2. krogu konferenčne lige na domačem igrišču izgubil proti ekipi Hearts z 0:2.

Zasedba iz Gradca, ki je v 1. krogu zmagala, se je na Nizozemskem hitro znašla v ogromnem zaostanku, saj je že v prvem polčasu dobila štiri gole, od tega je dva dosegel Iranec Alireza Jahanbakhsh, po enega pa Danilo in David Hancko. V drugem delu sta visoko zmago domačih potrdila Santiago Tomas Gimenez in Oussama Idrissi. Gorenc Stanković je igral v prvem polčasu, Horvat pa do 72. minute.

V tej skupini F je še Midtjylland presenetil Lazio in ga premagal s 5:1. Zadelo je pet različnih nogometašev, med njimi Evadner, ki je unovčil prvo enajstmetrovko, zapravil pa drugo. Vse ekipe v skupini imajo po zmago in poraz. V skupini E je Omonia brez Tima Matavža, ki ga ni bilo v kadru, gostovala pri Realu Sociedadu in izgubila z 1:2. Zmagoviti gol je v 80. minuti zabil Alexander Sorloth, ki bo z Norveško 24. septembra gostoval v Ljubljani na tekmi lige narodov. Na drugi tekmi te skupine je Šerif Tiraspol proti Manchester Unitedu izgubil z 0:2, Jadon Sancho v 17. in Cristiano Ronaldo v 39. minuti z bele pike sta bila strelca. Sociedad je pri dveh zmagah, United in Tiraspol imata po tri točke, Omonia pa je še brez.

Statistika tekme Šerif vs. Manchester United
Statistika tekme Šerif vs. Manchester United FOTO: Sofascore.com

Bodö/Glimt Nina Žuglja je z 2:1 premagal Zürich, medtem ko so drugo tekmo skupine A med Arsenalom in PSV preložili na 20. oktober. Začasno so Norvežani prvi s štirimi točkami, Londončani so pri treh, PSV pri eni in Švicarji pri ničli. V skupini B je Miha Zajc s Fenerbahčejem gostoval pri Rennesu. Slovenec je, tako kot Žugelj, obsedel na klopi za rezervne igralce, njegova ekipa pa je igrala 2:2, potem ko je ob igralcu več v 92. minuti izenačila z enajstmetrovko Ennerja Valencie. Na drugi tekmi skupine je Dinamo Kijev z 0:1 izgubil proti AEK Larnaki, kar pomeni, da sta na vrhu s po štirimi točkami Rennes in Fenerbahče, eno manj ima Larnaka, Kijev pa je še brez.

V skupini C pa je Ludogorec Žana Karničnika, tega ni bilo v kadru za tekmo, in trenerja Anteja Šimundže gostoval pri Betisu ter izgubil z 2:3. Luiz Henrique in Joaquin sta zadela v prvem polčasu za domače, Kiril Despodov pa za goste. V drugem polčasu je najprej Sergio Canales povečal špansko prednost, Rick pa je postavil končni izid. Drugi obračun skupine med Romo in HJK Helsinki je dobila prva s 3:0, potem ko je od 14. minute igrala z igralcem več. Zadeli so Paulo Dybala, Lorenzo Pellegrini in Andrea Belotti. Betis vodi v skupini z dvema zmagama, po tri točke imata Roma in Ludogorec, Helsinki pa so še brez.

V skupini A je latvijska zasedba, ki je v prejšnjem krogu v gosteh prišla do točke pri Fiorentini, tokrat manj streljala od tekmeca, ki je dosegel po en zadetek v vsakem polčasu, drugega v 93. minuti prek Alana Forresta.

V tej skupini je italijanska zasedba iz Firenc danes gostovala v Istanbulu pri Basaksehirju in doživela nov udarec, saj so Turki zmagali s 3:0, dva zadetka je prispeval Serdar Gurler. Basaksehir je zdaj pri šestih točkah, Hearts pri treh, preostali ekipi pa imata po eno.

Slovan Bratislava, pri katerem spet ni bilo v kadru Žana Medveda, je v skupini H na gostovanju pri Pjuniku izgubil z 0:2. Žalgiris je na drugi tekmi skupine gostil Basel in izgubil z 0:1. Basel je pri šestih točkah, Pjunik pri treh, Žalgiris in Slovan pa pri eni.