139124

FIFA zaradi navijačev ponovno odprla disciplinske postopke

Avtor: Urban Kolman
14. 10. 2021, 20.20

Mednarodna nogometna zveza (Fifa) je odprla disciplinsko preiskavo v zvezi z navijaškimi izgredi na dveh torkovih tekmah kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu v Katarju v skupini I, poročajo tuje tiskovne agencije, med njimi tudi katarska QNA.

Madžarski navijači so se na tekmi skupine I med Anglijo in Madžarsko spopadli s policijo na stadionu Wembley, potem ko so ti želeli aretirati navijača, ki je rasistično žalil varnostnika.

Na drugi tekmi v skupini I med Albanijo in Poljsko pa je prišlo do neredov po golu, ki ga je v 77. minuti dosegel Karol Swiderski. Domači privrženci so po tem golu začeli metati predmete na igrišče, tako da je francoski sodnik Clement Turpin za več kot 15 minut prekinil tekmo.

“Po pregledu posnetkov in analizi dogodkov je Fifa odprla disciplinska postopka zaradi incidentov v Londonu in Tirani,” je Fifa zapisala v izjavi za javnost. “Še enkrat Fifa najbolj ostro obsoja tovrstne incidente in poudarja ničelno toleranco do nasilja ter vsake vrste diskriminacije.”

Julija je Fifa kaznovala Madžarsko nogometno zvezo z dvema tekmama igranja pred praznimi tribunami zaradi neprimernega obnašanja navijačev na tekmah evropskega prvenstva v Budimpešti in Münchnu.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več