Vladimir Lučić je v zadnjih sekundah odigral odlično tako v napadu kot v obrambi. Foto: EPA

Bavarci so postali prva nemška ekipa, ki se je v sodobni zgodovini Evrolige prebila v končnico. Junak zmage je bil Vladimir Lučić, ki je dobri dve sekundi pred koncem metal za vodstvo, ob tem pa je osebno napako nad njim napravil Joffrey Lauvergne, njegov nekdanji soigralec pri Partizanu. Srbski košarkar je bil obakrat uspešen s črte prostih metov, s čimer je Bayern povedel. Münchenčani so odlično opravili nalogo v obrambi, tako da Žalgiris ni prišel do izdelane akcije, poskus Lauvergna pa je blokiral Lučić.

Lučić je bil s 13 točkami tudi prvi strelec Bayerna, pri katerem je Žan Mark Šiško igral dobrih 23 minut. Ljubljančan je bil na parketu tudi v odločilnih trenutkih, v statistiko pa je ob treh točkah vpisal še šest podaj in dva skoka.

Shane Larkin je bil zelo razigran v Vitorii. Foto: EPA

Štiri točke Dragića
Baskonia je na domačem terenu prvič po začetku srečanja proti Efesu povedla sredi zadnje četrtine. Gostje iz Carigrada so znova prevzeli pobudo, toda zadnjo besedo je imel v rednem delu Luca Vildoza, ki je s trojko izsilil podaljšek. V petminutnem dodatku Baski niso našli rešitve za razigranega Shana Larkina, po čigar zaslugi si je Efes kmalu priigral neulovljivo prednost.

Larkin je bil s 30 točkami (6/9 izza črte) prvi strelec srečanja. Krunoslav Simon je dodal 21 točk. Baskonia si je s tem porazom precej otežila preboj v končnico, saj zdaj nima več usode v svojih rokah, ampak je odvisna tudi od drugi rezultatov. Achille Polonara je bil s 23 točkami najbolj razigran v domači zasedbi. Zoran Dragić je po imenitni predstavi proti Panathinaikosu proti svojemu nekdanjemu klubu tokrat vpisal štiri točke.

24 točk Prepeliča
Najboljši med slovenskimi košarkarji je bil Klemen Prepelič, ki je pri zmagi Valencie nad Albo iz Berlina (86:90) vknjižil 24 točk (5/7 za 3). Gre za njegov rekord kariere v evroligaškem tekmovanju (prejšnji rekord je bil 22 točk). V 27 minutah je sicer dodal še tri skoke in sedem podaj.

Klemen Prepelič je bil s 24 točkami prvi strelec Valencie. Mariborčan je tudi drugače prvi strelec španske ekipe v Evroligi, v povprečju dosega 12 točk. Foto: EPA

Alba je tekmo odlično začela, po prvi četrtini je vodila za 13 točk (26:13), tudi ob polčasu je imela dvomestno prednost (53:42). Vodstvo je zadržala tudi skozi velik del zadnje četrtine, slabe tri minute pred koncem pa je Nikola Kalinić izenačil (79:79). Zadnjo minuto so Berlinčani začeli s +1 (86:85), a do konca tekme niso več zadeli. Pri Valencii je Derrick Williams v enem napadu svoji ekipi zagotovil tri točke za prevzem vodstva (86:88). Za konec je dve točki s črte prostih metov dodal še Sam Van Rossom.

Valencia je dosegla pomembno zmago v boju za končnico. Na voljo sta še dve prosti mesti, Real Madrid ima 52 točk, Baskonia in Valencia po 51 točk, Zenit pa 50.

Slednji je v najboljši poziciji, saj ima do konca rednega dela še dve tekmi. Real Madrid, ki je premagal Olympiakos (72:63), bo o svoji usodi odločal sam na gostovanju v Carigradu pri Fenerbahčeju, Valencia in Baskonia pa potrebujeta spodrsljaj Zenita ali Reala, saj ima slednji pred zadnjim krogom zmago več, a hkrati slabši medsebojni seštevek med vsemi španskimi tekmeci.