Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Dobre pol ure Šentjurja na Dolenjskem ni zadostovalo

Danes je v Novem mestu potekala prvoligaška tekma košarkarjev Šentjurja in Krke.

V tekmi osmega kola Lige NovaKBM se je tehtnica obrnila v prid igralcev Krke. Krka je bila po besedah kapetana Šentjurja Ivana Držića nedvomno bila favorit obračuna, saj je v domačem prvenstvu še brez poraza, dominira pa tudi v ligi ABA 2.

Po uvodni četrtini so Šentjurčani imeli prednost petih točk, ob polčasu pa je prednost štela šest točk. Moštvi sta v zadnjih 10 minut igre zakorakali izenačeni z rezultatom 61:61, a na koncu je zmaga pripadla gostiteljem.

Šentjurčani bodo v soboto, 3. decembra, v domači dvorani gostili še Hopse s Polzele, isti dan pa bo na Kodeljevem potekala igra med Podčetrtčani in Ilirijo. V petek, 2. decembra, pa bodo Slatinčane obiskali košarkarji LTH Castings iz Škofje Loke.

Krka : Šentjur 85:66 (21:26, 15:16, 25:19, 24:5)

Krka: Škedelj in Stipčević po 15, Cerkvenik 12, Jurkovič 11, Špan in Spasojević po 10, Stergar 8, Stavrov 2, Jančar in Vucić po 1

Šentjur: Nemanič 17, Tomažič 14, Zupan 12, Craig 8, Dunn-Martin in Reuf po 5, Kellner 3, Držić 2