Šport > Nogomet
671 ogledov

Mura preplavila vijolice, Kopru vaterpolo v Šiški

Ognjen Mudrinski NŠ Mura NK Maribor Fazanerija PLT Jure Banfi/sobotainfo.com
V nedeljo sta bili v sklopu 18. kola elitne slovenske nogometne lige odigrani tekmi v Murski Soboti in Ljubljani.

Mura je na domači zelenici premagala Maribor (3:1) in se vrnila v boj za vrh lestvice. Prekmurci so po uspehu v Konferenčni ligi, v kateri so z 2:1 premagali Tottenham, zabeležili še eno odmevno zmago. Tokrat so na prvenstvenem derbiju prekinili mariborsko serijo osmih tekem brez poraza in petih zaporednih zmag. Hkrati so pokazali, da ostajajo trn v peti vijolicam, ki so izgubile že zadnje tri medsebojne tekme. Dvoboj je sicer bil izenačen, vsaka ekipa je imela svoje trenutke, gosti so imeli nekoliko več žogo v nogah, domači, ki se jim utrujenost zaradi napornega ritma ni poznala, pa so bili učinkovitejši in so tako prišli do šeste prvenstvene zmage.

Maribor je takoj pokazal, da želi v Murski Soboti osvojiti tri točke. Prevzel je pobudo in si priigral tudi prvo priložnost. V deseti minuti je Nino Žugelj z desne strani podal žogo v sredino, pred vrati jo je preusmeril Rok Sirk, zadel je le zunanji del vratnice. Tudi Mura je kazala željo po zadetku, nevarna je bila v protinapadih, v 16. minuti je enega od njih tudi uspešno zaključila, toda Klemen Šturm je bil, preden je žogo poslal v mrežo, v nedovoljenem položaju.

V 25. minuti pa so domači dosegli regularen gol. Žan Karničnik se je odločil za strel s približno 20 metrov, vratar Ažbe Jug pa je bil prekratek, da bi preprečil pot žogi v mrežo. Le pet minut pozneje je Mura vodila že z 2:0. Žiga Kous je na desni strani uspešno in atraktivno preigraval tekmece, zavrnil žogo do Tomija Horvata, ta pa je z natančnim strelom postavil piko na i lepi akciji. Le dve minuti pozneje je odgovoril Maribor, po kotu se je domači obrambi izmuznil branilec Robert Voloder, ki je z glavo premagal Matka Obradovića.

Prav nekdanji vratar Maribora je v 66. minuti preprečil veselje gostom, ko ga je po podaji Roka Kronavetra poskušal premagati Ognjen Mudrinski, toda Obradović je žogo z lepo parado odbil v kot. To je bila tudi edina prava priložnost gostov v drugem delu.

Tudi Sobočani niso bili posebej nevarnejši, so pa dosegli še en gol, pod katerega sta se v 89. minuti podpisala tokrat rezervista Mitja Lotrič, ki je bil izvajalec prostega strela z leve strani, in Amadej Maroša, junak zmage proti Tottenhamu, ki je tudi tokrat odlično reagiral pred vrati.

Senijad Ibričić Prva liga Šport Lokalni dvoboj končan z zmago gostov, preobrat Aluminija

NK Bravo FC Koper ŽAK | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Koper je v Spodnji Šiški na z dežjem in razmočeno površino zaznamovani tekmi ugnal Bravo (1:2). Ljubitelji nogometa so v prestolnici kljub slabim razmeram za igro videli tri zadetke, a pričakovano zelo malo povezane igre. Koprčani, pri katerih je zaradi kazni manjkal Karlo Bručić, so prvič zapretili v sedmi minuti. Po visoki podaji v osrčje kazenskega prostora pa Žanu Žužku z glavo žoge ni uspelo preusmeriti v prazno mrežo po slabi oceni domačega vratarja Renata Josipovića.

Koprčani so se na zahtevne razmere v prvem polčasu nekoliko bolje prilagodili, po dobrem zadrževanju žoge Lamina Colleyja in njegovi podaji v sredino pa so Primorci prišli tudi do vodstva v 16. minuti, ko je bil z glavo iz neposredne bližine natančen Bede Osuji.

Veliko nesreče pa so imeli gosti ob koncu 20. minute, ko je po podaji iz kota nerodno posredoval kapetan Matej Palčič in zadel soigralca Nikolo Krajinovića, od katerega se je žoga odbila za hrbet Davida Adama. Dobri dve minuti kasneje pa je Koprčane znova v vodstvo popeljal najboljši strelec lige Maks Barišič, ki je za svoj že 11. zadetek neubranljivo zadel z levico.

Sandi Ogrinec je nato v 28. minuti s podajo iz prostega strela z desne strani skorajda presenetil Adama, a je ta vendarle uspešno posredoval in žogo odbil v kot. Podoben pa je bil tudi izkupiček Ogrinca v 44. minuti po prostem strelu s sredine, ko je Adam sijajno posredoval.

Drugi polčas se je začel z nekajminutno zamudo, saj je sodniška ekipa okoli Mateja Juga zahtevala ponovno risanje črt. Gregor Bajde je v 58. minuti prišel do priložnosti z desne strani, a so se Koprčani ubranili. Domači so vse bolj prevladovali, a so se gosti dobro branili. Prave priložnosti si domači niso priigrali do 75. minute. Takrat je Amar Memić šest metrov od vrat prejel podajo Ogrinca, sprožil nekoliko z desne, a je ob bližnji vratnici Adam dobro posredoval in žogo odbil v kot.

Le nekaj minut kasneje je imel težave v obrambi Koprčanov Ivan Novoselec, iz obrata pa je po pridobljeni žogi proti praznim vratom sprožil Bajde, a zgrešil cilj. Ljubljančani so v zaključku vse bolj poskušali z visokimi žogami, do spremembe rezultata pa ni več prišlo niti po strelu od daleč Martina Kramariča globoko v sodnikovem dodatku.