velodrom Adria Mobil Novo mesto Češča vas

Sobota, 31. 12. 2022, 16.46

Češča vas

Po 26 letih v Sloveniji mednarodno tekmovanje na velodromu

Adria Mobnil velodrom, Češča vas | Drugo mesto sta zasedla Slovenca Matevž Govekar in Erazem Valjavec.  | Foto Adria Mobil

Drugo mesto sta zasedla Slovenca Matevž Govekar in Erazem Valjavec.

V Češči vasi pri Novem mestu so v sredo in četrtek priredili prvo mednarodno tekmovanje na velodromu v Sloveniji po 26 letih, so organizatorji, kolesarski klub Adria Mobil, sporočili v izjavi za javnost. Zmagi v glavnih disciplinah sta odšli na Madžarsko. Domačin in mladinski svetovni prvak na izpadanje Žak Eržen zaradi poškodbe ni nastopil.

Glavno preizkušnjo na božično-novoletnem kriteriju sta v četrtek v olimpijskem centru Novo mesto v disciplini madison po 160 krogih (40 km) dobila Madžara Viktor Filutas in Bertold Drijver.

Drugo mesto sta zasedla Slovenca Matevž Govekar in Erazem Valjavec. Tretje je pripadlo Čehoma Adamu Kreneku in Štepanu Širokyju.

Drijver, ki ima tudi nizozemske korenine, je v sredo dobil še dirko članov na točke po 120 krogih okoli 250 m dolge steze. Drugi je bil Avstrijec Daniel Auer, tretji pa Filutas, sicer poslavljajoči se član Adrie Mobil.

Eržen bi moral v četrtek pred domačimi navijači, ki so po informacijah organizatorja dobro napolnili tribune v olimpijskem centru Novo mesto, nastopiti v mladinski dirki na izpadanje. Torej v disciplini, v kateri je letos v Tel Avivu postal mladinski svetovni prvak.

V njegovi odsotnosti je slavil evropski prvak Italijan Matteo Fiorin. Ta je tekmovanje na EP v Anadii na Portugalskem končal pred takrat bronastim Erženom.

Dvodnevno tekmovanje v Češči vasi je bilo prvo mednarodno na slovenskih velodromih po letu 1996, ko je potekalo mladinsko svetovno prvenstvo. Tokratno tekmovanje je potekalo v sklopu praznovanja 50. obletnice novomeškega kolesarskega kluba, zdaj Adria Mobil.

Skupno je v dveh dneh v številnih kategorijah nastopilo več kot 200 tekmovalcev in tekmovalk iz šestih držav.

Sportal "Težave z alkoholom in drogami so za mano, pripravljen sem na vrnitev v šport"