25. 10. 2021,
20.37

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,03

KK Podčetrtek ECE Triglav kk Rogaška KK Zlatorog Laško Hopsi Polzela Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur KK Ilirija Helios Suns KK Krka Novo mesto Liga Nova KBM

Ponedeljek, 25. 10. 2021, 20.37

LIGA NOVA KBM, 4. KROG

Prva zmaga za Triglav in Zlatorog, tretja zaporedna za Ilirijo

Nutrispoint Ilirija : Šentjur | Helios je ugnal Šentjur. | Foto Vid Ponikvar

Helios je ugnal Šentjur.

Košarkarji ECE Triglava so prišli do prve zmage v ligi Nova KBM. V gorenjskem derbiju so premagali Gorenjsko gradbeno družbo iz Šenčurja, ki je tako prvič v uvodnih štirih tekmah parket zapustila sklonjene glave. V ponedeljek so prvič v sezoni zmagali tudi člani Zlatoroga, ugnali so Hopse, tako da brez zmage ostaja le še Šentjur.

Jacob Pullen, Cedevita Olimpija
Sportal Drama na derbiju v Stožicah pripadla gostom

Triglav je v drugem polčasu naredili velik preobrat. Izkoristili so odsotnosti najvišjih dveh igralcev gostov, 210 centimetrov visokega Hasana Rizvića in še sedem centimetrov višjega Emirja Ahmedovića, ter nadoknadili 21 točk zaostanka.

Košarkarji Nutrispointa Ilirije so po uvodnih štirih krogih najbolj pozitivno presenečenje lige Nova KBM. S tretjo zaporedno zmago so se začasno povzpeli celo na prvo mesto na lestvici. Tekma je bila zanimiva in napeta vseh štirideset minut. Domači so največ vodili za sedem točk (16:9), gostje za osem (57:49). Odločitev o zmagovalcu pa je padla v izdihljajih tekme.

Pri vodstvu za tri točke minuto pred koncem so imeli Ljubljančani priložnost, da bi se izognili infarktni končnici. Robert Jurkovič je dvakrat ujel žogo, prvič za nov napad Ilirije, drugič pa za met izpod obroča, ki ni šel skozi obroč, a je zato dobil dva prosta meta. Zgrešil je oba in Rogaška je na drugi strani s košem Terryja Armstronga (26 točk) ter dodatnim prostim metom izenačila na 78:78.

Gostom je ostalo 22 sekund za zadnji napad, ki ga je s prodorom skušal končati Niko Bačvič. Domači so ga ustavili z osebno napako, Bačvič pa je dve sekundi pred koncem zadel drugi prosti met. Rogaška je imela po minuti odmora zadnji poskus, vendar je Petar Vujačić povsem zgrešil neoviran met za tri točke.

Šentjur pa po četrti tekmi ostaja še brez zmage, Helios Suns pa je vknjižil tretji par točk in se pomaknil v zgornji del razpredelnice. Gostje so z ekipno predstavo dobro odigrali končnico ter s čvrsto obrambo Aljaža Bratca ustavili najnevarnejšega posameznika pri domačih Patricka McGlynna, ki je z enajstimi točkami za več kot deset zaostal za svojim povprečjem.