To je bil drugi zaporedni poraz zmajev v Evropskem pokalu. Na tekmi, polni preobratov, so pred 1600 gledalci v Stožicah blesteli predvsem v tretji četrtini, ki so jo dobili z 31:11.

Najboljši strelec je bil Jaka Blažič s 26 točkami, Edo Murić jih je prispeval 21, zadel je pet trojk. Trener Ulma Jaka Lakovič se je zanašal na oba Američana. Jaron Blossomgame je zbral 26 točk in 11 skokov. Semaj Christon nikakor ni našel pravega ritma v rednem delu, v podaljšku pa je prevesil jeziček na tehtnici na stran Ulma. Prispeval je 24 točk, devet podaj in štiri ukradene žoge, izgubil pa je tudi sedem žog. Met za dve točki je bil res slab (9/23), a v obeh podaljških je dosegel kar 13 točk.

29-letni Semaj Christon je v sezoni 2016/17 igral za Oklahomo City. Na tekmi proti Milwaukeeju je dosegel 11 točk. V podaljšku je tokrat dokazal, da je zares vrhunski igralec. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji prespali uvodno četrtino
Ljubljančani so katastrofalno odprli tekmo. Štiri minute niso dosegli niti točke, izgubili so številne žoge in prevečkrat zaključevali akcije iz neizdelanih položajev. Pri Nemcih je bil zelo razigran Blossomgame, ki je povišal na 0:13. Blažič je zadel dva prosta meta, Edo Murić pa je po štirih minutah in pol s trojko znižal na 5:16. To je bil prvi koš iz igre zmajev. Blossomgame je zadel že tretjo trojko v 7. minuti in povišal prednost na 7:21. Olimpija nikakor ni našla pravega ritma v napadu in po prvi četrtini je zaostajala kar z 12:29.

Lakovič z minuto odmora zaustavil nalet Olimpije
Začetek druge četrtine je bil precej obetavnejši. Murić, Pullen in Blažič so bili natančni izza črte in v 13. minuti je prednost gostov že močno skopnela (23:30). Lakovič je vzel minuto odmora in uspelo mu je zaustaviti nalet Olimpije. Ulm je odgovoril z delnim izidom 9:0. Blossomgame, ki je do odmora dosegel kar 14 točk, je poskrbel za najvišjo prednost (27:48). Blažič je s prostima metoma postavil izid prvega polčasa (31:48).

Jaka Blažič je v tretji četrtini dosegel 11 točk. Toliko so jih zmogli tudi Nemci. Foto: www.alesfevzer.com

Velika vrnitev Ljubljančanov v tretji četrtini
Lakovič je že ob odmoru poudaril, da pričakuje popolnoma drugačen pristop Olimpije v drugem polčasu, in ni se zmotil. Ulm već kot tri minute ni dosegel niti ene točke. Zach Auguste je znižal na 38:48. Obramba zmajev je bila granitna, gostje so delovali kot razbita vojska. Z delnim izidom 11:0 je Olimpija prvič na tekmi celo povedla (52:51). Blažič je v tretji četrtini zbral 11 točk, toliko jih je dosegla celotna ekipa Nemcev. Olimpija je imela po 30 minutah tri točke naskoka (62:59).

Klepeisz zgrešil prosti met za zmago
Strelska suša Ulma se je nadaljevala tudi v zadnji četrtini, ko štiri minute in pol niso dosegli točke. Tudi Olimpija ni ravno blestela v napadu, Murić je prispeval vseh pet točk in sredi zadnje četrtine je prednost narasla na 67:59. Lakovič je iskal razigrano peterko in jo našel v zadnjih minutah rednega dela. Z osmimi zaporednimi točkami so gostje izenačili na 70:70. Blažič je zadel le en prosti met minuto pred koncem. Murić in Melvin Ejim nista bila natančna, zato so imeli Nemci zadnji napad. Pullen je tik pred piskom sirene naredil osebno napako nad Tomaszom Klepeiszom. Avstrijec je prvi prosti met zadel, drugega pa zgrešil in na vrsti je bil podaljšek.

Zach Auguste je zadel le dva izmed šestih prostih metov. Ob koncu prvega podaljška je imel precej sreče, da se je žoga skotalila skozi mrežico, potem ko je prvega že zgrešil. Foto: www.alesfevzer.com

Auguste izsilil drugi podaljšek
Cristiano Felicio in Christon sta se razigrala v prvem podaljšku. Minuto pred koncem je imel Ulm štiri točke prednosti (77:81). Pullen je s trojko pol minute pred koncem znižal, nato pa je Karim Jallow izgubil žogo. Klepeisz je dve desetinki pred koncem naredil osebno napako nad Zachom Augustom, ki pa je zelo slab izvajalec prostih metov. Prvega je vrgel predaleč, drugega pa je zadel.

Christon blestel v drugem podaljšku
Tudi drugi podaljšek so precej bolje začeli Nemci, zmaji so bili že pošteno utrujeni. Odlični Christon je prevzel odgovornost, čeprav mu met v rednem delu ni stekel. Nanizal je sedem točk in minuto pred koncem je imel Ulm šest točk naskoka (89:95). Pullen in Blažič sta znižala na 93:95, vendar je sijajni Christon zadel s petih metrov 13 sekund pred koncem. Klepeisz je potrdil zmago s štirimi prostimi meti v zadnjih sekundah.

Blažič: To je težek poraz za nas
"Čestitke Ulmu za zmago. Mi tekme nismo začeli tako, kot smo se pripravili. Slabi smo bili predvsem v prvih petih minutah igre, nato pa je bilo do polčasa izid težko obrniti. Glede drugega polčasa igralcem ne morem ničesar očitati, saj so dali vse od sebe. Na koncu nam je zmanjkalo nekaj energije in sreče," je povedal trener Olimpije Jurica Golemac.

Kapetan Blažič je dodal: "To je težek poraz za nas. Tekmo smo začeli na tak način, na katerega si nismo zamislili. Načrt je bil drugačen, da smo agresivni, da ne dovolimo lahkih podaj, da poskusimo preko celega igrišča vršiti pritisk na tekmece in s tem dobiti energijo za tekmo. Oni so iz tranzicije dosegali lahke koše in naredili 17 točk razlike v prvi četrtini, kar je preveč. Ostale tri četrtine smo se vrnili in igrali tako, kot bi morali od začetka. Takrat smo porabili kar nekaj moči in v zaključek prišli nezbrani. Preveč smo se zanašali na individualno kakovost, na koncu pa smo prišli v položaj, ki ga je Ulm izkoristil v svojo prid."

V petem krogu 17. novembra bo Cedevita Olimpija gostovala v dvorani Morača pri Budućnosti.