Šport > Košarka
39450 ogledov

Luka napadel enega največjih zvezdnikov lige, ločili so ju šele soigralci

Luka Dončić Reševalni pas/Twitter
Dončić je s 35 točkami popeljal Dallas do zmage nad Utahom ter dobil dvoboj proti drugemu velikemu evropskemu zvezdniku Rudyju Gobertu, s katerim se je zapletel tudi v incident.

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je v severnoameriški ligi NBA poskrbel za novo izjemno predstavo. Na tekmi proti Utah Jazz, možnemu tekmecu Dallas v prvem krogu končnice, je s 35 točkami in 16 skoki, kar je njegov rekord sezone, pred domačimi navijači popeljal Dallas do zanesljive zmage s 111:103.

Dončić je v 38 minutah na parketu zbral še sedem podaj, tri ukradene žoge in blokado, izgubil pa je tudi tri žoge. S strelskim izkupičkom pa se je pri le 23 letih dvignil že na deseto mesto večne lestvice strelcev Dallasa.

Luka Dončić Rekorden večer Šport Luka na izjemno pomembni tekmi poslušal klice MVP, MVP

Tokrat je v napadu prejel tudi veliko pomoči od soigralcev. Spencer Dinwiddie je k peti zaporedni zmagi Dallasa dodal 23 točk, Dorian Finney-Smith pa 21. Dallas je v vodstvo prišel v prvi četrtini, nato pa v drugi to na krilih Dončića povečal. Ob odmoru je bil izid 60:49, razlika pa je nato v tretji četrtini še naprej rasla, tako da je bila zadnja četrtina bolj ali manj le formalnost.

Trener Utaha Quin Snyder je bil po tekmi poln hvale za Dallas. "V zadnjem obdobju odlično igrajo, vsakega v ligi lahko premagajo. Ob tem seveda izstopa Luka, ki je poseben igralec zaradi lahkotnosti, s katero dosega koše, lovi skoke in pripravlja akcije," je za uradno spletno stran Dallasa ocenil Snyder.

Pri Utahu je bil prvi strelec Bojan Bogdanović z 21 točkami, Rudy Gobert je zbral 12 točk in 13 skokov. Prav med slednjim in Dončićem pa je bilo na tekmi kar nekaj vroče krvi, vse skupaj pa je doseglo vrhunec ob koncu prvega polčasa, ko je že po izteku igralnega časa Luka prejel še svojo 13. tehnično napako sezone.

Dončić je namreč želel prav preko Goberta zaključiti zadnji napad v prvem polčasu, a ga je Francoz dovolj oviral, da Luka ni mogel zadeti, nato pa je verjetno Gobert ob odhodu z igrišča še nekaj pripomnil in rahlo vrgel žogo proti Luki, slednji pa mu jo je jezno zalučal nazaj ter se želel spraviti nad Francoza, a so vmes posegli že njegovi soigralci, ki so mu preprečili, da bi se še bolj zapletla.

Sodniki so si ob polčasu ogledali posnetek incidenta ter se odločili, da zgolj Luki podelijo tehnično napako, za pregled posnetka so se odločili tudi v tretji četrtini, ko se je Dončić spotaknil ob Goberta v. Ljubljančan je sprva menil, da je šlo za namerno spotikanje, a je pregled pokazal, da je do stika prišlo naključno.

A četudi je Francoz izšel kot zmagovalec obeh sodniških odločitev, ni nobenega dvoma, kdo je bil na koncu dneva veliki zmagovalec njunega medsebojnega dvoboja. Dončić je namreč svojo ekipo popeljal do nove zmage, bil je prvi strelec večera, obenem pa si je v številnih napadih za svojo žrtev izbral prav Goberta.

Slednji slovi za najboljšega obrambnega igralca lige (3-krat je že prejel tudi to prestižno nagrado, že pet let zapored pa je uvrščen v idelano obrambno postavo lige), a to ni zaustavilo Luko, da si ne bi za svojo tarčo vzel prav trikratnega udeleženca tekme vseh zvezd.

Luka je tako v napadu večkrat iskal Goberta in ga silil v obrambo izven rakete ter čez njega zadel več metov za tri točke, tako da niti ne preseneča, da sta bila ob takšnem dvoboju oba bolj napetih živcev. Če se bosta ekipi resnično pomerili v končnici, bo še zelo zanimivo!