Giannis Antetokounmpo je bil najboljši igralec tekme v Denverju. Foto: AP

Grški zvezdnik je bil s 24 točkami tudi prvi strelec tekme, statistiko pa je zapolnil še s 13 skoki in sedmimi podajami. Na parket je prebil 30 minut, iz igre pa metal 10/13. K šesti zaporedni zmagi aktualnih prvakov, ki so vodili vso tekmo, je 20 točk sklopi dodal Pat Connaughton. Tretjič v nizu so slavili z dvomestno razliko.

Nuggetsi, ki so doživeli šesti zaporedni poraz, imajo ogromno težav s poškodbami. Jamal Murray si je koleno poškodoval že v pretekli sezoni. Jokić je izpustil četrto tekmo zapored zaradi težav z zapestjem, že tri tedne manjka Michael Porter, na zadnjem obračunu s Portlandom pa so ostali še brez P. J. Dozierja, ki si je prav tako poškodoval koleno.

"Serijo porazov bomo prekinili, le če najdemo način, kako igrati obrambo. Mislim, da se fantje borijo, zavedam se, da smo oslabljeni, toda na zadnjih šestih tekmah je naša obramba 30. v ligi. To je daleč od tiste obrambe, ki smo jo igrali predtem. Če bomo nadaljevali tako, kot igramo zdaj, lahko serija porazov traja še zelo dolgo," je bil jasen domači trener Michael Malone, ki je drugič v tej sezoni na parket poslal Čančarja.

Slovenski reprezentant je 15 minut zelo dobro izkoristil. Dosegel je deset točk (3/4 iz igre, 2/2 za tri, 2/2 PM), skok, štiri podaje in ukradeno žogo. Prvi strelec Denverja je bil sicer z 18 točkami Aaron Gordon, 17 jih je dodal Will Barton 16 pa Facundo Campazzo. V prvi četrtini so Bucksi povedli s 24:8, si v drugi priigrali 17 točk naskoka, 11 pa je bila razlika ob polčasu. Gostitelj so se v nadaljevanju približali na pet, toda Monte Morris je zgrešil trojko za znižanje razlike. Kmalu je Milwaukee povišal prednost, ki je v tretji četrtini narasla nato na 19.

Dragić znova obsedel na klopi

Goran Dragić ni igral šesto tekmo zapored, Toronto pa je klonil v Indiani (114:97). Sedem domačih košarkarjev je doseglo dvomestno število točk, največ 23 Domantas Sabonis, ki je ujel tudi 18 odbitih žog. Pacersi so za devet dobili prvi polčas, v drugem pa ves čas zlahka nadzorovali občutno prednost. Fred VanVleet je bil s 26 točkami najbolj razpoložen pri Raptorsih, ki so petič zapored igrali brez OG Anunobyja, drugič pa brez Khema Bircha.

15. zaporedna zmaga Phoenixa

Phoenix je s 118:97 slavil v New Yorku, kar je bila že njegova 15. zaporedna zmaga. Zdaj ga čaka obračun z zvezdniškim Brooklynom, ki je tudi v zelo dobri formi. Sonca, ki niso izgubila že en mesec, so izenačila drugi najdaljši zmagoviti niz v zgodovini franšize. Do rekorda jim manjkata še dve zmagi. 32 točk je v Madison Square Gardnu prispeval Devin Booker, Chris Paul je 14 dodal še deset podaj, Deandre Ayton pa 13 skokov.

Sacramento Lakerse ugnal po treh podaljških

Zadnji, ki je premagal Phoenix, je bil Sacramento, ki je tokrat zmagal v Staples Centru. Lakerse je ugnal s 141:137, odločitev pa je padla šele po treh podaljških. 19-krat je bil rezultat izenačen, moštvi pa sta se v vodstvu zamenjali kar 23-krat. Gostitelji so po minuti tretjega podaljška vodili s 126:124, nato pa so Kingsi naredili delni izid 11:2. Marvin Bagley je v tej seriji dal pet točk. Manj kot dve minuti pred koncem so tako povedli za sedem. Ko je ostalo še devet sekund, je Carmelo Anthony s trojko približal na –2, toda Buddy Hield je s črte prostih metov potrdil zmago. D'Aaron Fox je prispeval 34 točk, Hield pa 25. LeBron James je bil s 30 prvi strelec Lakersov.

Kazen Lebronu Jamesu

Vodstvo lige je kaznovalo LeBrona Jamesa s plačilom 15.000 dolarjev zaradi neprimerne geste na sredini tekmi Lakersov proti Indiani. Dobil je tudi opomin zaradi neprimernih besed, ki jih je izrekel v intervjuju po tekmi. Z neprimerno gesto je pospremil enega od košev igralca Pacersov Gainbridgea Fieldhousa proti koncu tekme, ki so jo Jezerniki po podaljšku dobili s 124:116.

Tekme 26. novembra:
LA CLIPPERS – DETROIT 107:96
Jackson 21 (8/19 iz igre), Mann 16 in 10 skokov, Bledsoe 15 (3/4 za tri), George 12 (5/19 iz igre); Grant 20 in 10 skokov, Lyles 13.

CHARLOTTE – MINNESOTA 133:115
Oubre 27 (10/17 iz igre, 7/13 za tri), Bridges (3/4 za tri) in Hayward po 18, Washington 17 (5/7 za tri), Rozier 15 (3/3 za tri); Towns 25 (9/18 iz igre), Russell in Beasley (5/11 za tri) po 18.

ORLANDO – CHICAGO 88:123
Carter 26 in 10 skokov, F, Wagner 15, Suggs 14; DeRozan 23 (3/3 za tri),
LaVine 21, White 20 (9/11 iz igre), Vučević 16, Ball 13 (4/7 za tri).

NEW YORK – PHOENIX 97:108
Walker 17 (3/6 za tri), Quickley 16, Fournier 11; Booker 32 (14/27 iz igre, 4/9 za tri), Ayton (13 skokov) in Paul (10 podaj) po 14, Payne 13.

INDIANA – TORONTO 114:97
Sabonis 23 (8/15 iz igre) in 18 skokov, LeVert 19 (3/5 za tri), Turner 17 in 10 skokov, Martin 15; VanVleet 26 (10/21 iz igre), Siakam (12 skokov) in Barnes po 17, Dragić ni igral.

MEMPHIS – ATLANTA 100:132
Konchar 17 (3/3 za tri), Jackson Jr 14, Brooks 12; Young 31 (12/16 iz igre, 3/4 za tri) in 10 podaj, Capela 23 (11/14 iz igre) in 17 skokov, Collins 21 (8/11 iz igre).

OKLAHOMA CITY – WASHINGTON 99:101
Dort 21, Gilgeous Alexander 15, Giddey in K. Williams po 11; Caldwell Pope (4/7 za tri) in Beal po 20, Harrell 14, Kuzma 11.

SAN ANTONIO – BOSTON 96:88
Murray 29 (12/24 iz igre), K. Johnson (14 skokov) in White po 17; Tatum 24 (9/23 iz igre) in 12 skokov, Brown 16.

DENVER – MILWAUKEE 109:120
Gordon 18 in 9 skokov, Barton 17, Campazzo 16, Čančar 10 (3/4 iz igre,
2/2 za tri, prosti meti 2/2), 5 podaj in 1 skok v 15 minutah, Jokić je poškodovan; G. Antetokounmpo 24 (10/13 iz igre), 13 skokov in 7 podaj, Connaughton 20 (4/5 za tri), Middleton 17 (4/9 za tri), Holiday 16.

UTAH – NEW ORLEANS 97:98
Bogdanović 23 (5/9 za tri), Mitchell 16 (6/21 iz igre), Ingles in Conley po 12; Ingram 21 (8/22 iz igre), Alexander Walker 15, Hernangomez 13, Valančiunas 11 in 10 skokov.

GOLDEN STATE – PORTLAND 118:103
Curry 32 (12/25 iz igre, 6/15 za tri), 8 podaj in 7 skokov, Wiggins 25 (3/5 za tri), Poole 14, Green (12 podaj) in Looney po 12; Simons 19 (5/10 za tri), Nurkić 17, Lillard in McCollum po 16.

LA LAKERS – SACRAMENTO 137:141 – po treh podaljških