Cadiz, ki je bil pred tem krogom na predzadnjem mestu LaLige z vsega eno zmago, je povedel že po 27 sekundah. Na 2:0 so domači povišali v 81. minuti, nato pa je na sceno stopil Joao Felix in z dvema zadetkoma v treh minutah poskrbel za izenačenje. Ko je kazalo na delitev točk, je Cadiz, ki ni dobil uradne tekme proti Atleticu od 1989, izvedel zadnji napad, slabega dela obrambe Madridčanov pa ni mogel preprečiti niti Jan Oblak. Junak je postal Ruben Sobrino.

Za povrh se je pri Atleticu že v deseti minuti poškodoval španski reprezentant Alvaro Morata.

Tretji poraz v LaLigi

Za Atletico Madrid je to tretji poraz v LaLigi. Do prekinitve zaradi svetovnega prvenstva ga čakajo še tri preizkušnje. Najprej gostovanje v Portu, nato pa še tekmi proti Espanyolu in Mallorci.

V večernem obračunu na Mestalli je Barcelona zabeležila deseto zmago. Odločilni zadetek za zmago z 1:0 proti Valencii je dosegel Robert Lewandowski v 93. minuti. To je bil njegov trinajsti zadetek v dvanajstih nastopih v LaLigi.

V nedeljo sledijo obračuni Osasuna - Real Valladolid, Real Madrid - Girona, Athletic Bilbao - Villarreal in Real Sociedad - Betis, krog pa se bo končal v ponedeljek z dvobojem Elche - Getafe.