11. 5. 2022,
6.47

1 leto, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,29

končnica Stanleyjev pokal Edmonton Oilers Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Sreda, 11. 5. 2022, 6.47

Liga NHL, 1. krog končnice (10. maj)

Velika zmaga Kopitarjevih Kraljev #video

Anže Kopitar | Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem na čelu so s 5:4 premagali Edmonton in v seriji zmag v končnici vodijo že s 3:2.   | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so dosegli še tretjo zmago v prvem krogu končnice zahodne konference severnoameriške lige NHL in si priigrali zaključni plošček za napredovanje v 2. krog končnice. Kralji so v gosteh na peti tekmi po podaljšku z golom Adriana Kempeja premagali Edmonton Oilers s 5:4. V naslednji krog končnice bo napredovala ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage. Naslednja tekma bo v Kaliforniji.

Kralji so povedli z golom Troya Stecherja v četrti minuti obračuna v Edmontonu. Naftarji so izenačili v tretji minuti druge tretjine prek Zacka Kassiana.

A je Los Angeles že kmalu znova prevzel pobudo. Adrian Kempe je zadel za vodstvo Kalifornijcev 2:1, pri njegovem golu je s podajo pomagal tudi slovenski as Anže Kopitar. Andreas Athanasiou pa je nato zadel za vodstvo s 3:1.

A so se naftarji v zadnji tretjini vrnili. Connor McDavid je ob moštveni premoči znižal na 2:3, Phillip Danault je ob power playu za kralje zadel za vodstvo gostov 4:2. Leon Draisaitl pa je nato za domače dosegel še dva gola za izenačenje (4:4) in podaljšek.

Kar pa je bila voda na mlin gostujoče zasedbe. Odločilni gol je dosegel Kempe ter postavil končni izid 5:4 za tretjo zmago Kings v končnici.

Zadetek, ki je odločil tekmo med Los Angelesom in Edmontonom:

"Držali smo se svoje igre"

"Mislim, da je bilo ključno, da smo se držali svoje igre," je dejal Kempe. "Na drugi in tretji tekmi, ki smo ju izgubili z 0:6 in 2:8, smo se nekako ujeli v njihovo past in jim pustili, da igrajo svojo naglo igro, a mi nismo želeli igrati tako. Res so dobra ekipa, ko prihaja do prehoda iz obrambe v napad, in čutim, da smo na tej tekmi in prejšnji spet začeli igrati svojo igro, bili smo fizični in trdni v obrambi ter jih premagali," je načrt razkril Kempe.

Pri Edmontonu je Draisaitl dosegel dva zadetka in asistenco, McDavid je imel gol in dve podaji, vratar Mike Smith pa je pri naftarjih, drugem nosilcu Pacifika, poskrbel za 38 obramb.

Odločilni zadetek je dosegel Adrian Kempe.  | Foto: Reuters Odločilni zadetek je dosegel Adrian Kempe. Foto: Reuters

"To je razočaranje," je dejal McDavid: "Nihče ne mara porazov, vendar ti dajo možnost igranja sedme tekme z razlogom in moramo dobiti še eno v gosteh, da serijo znova vrnemo v Edmonton."

Šesta tekma bo v Los Angelesu, morebitna sedma pa v Edmontonu. Kralji so se sicer prvič po 18. aprilu 2016 znova veselili zmage po podaljšku na tekmah, odigranih v končnicah lige NHL.

Prvakom teče voda v grlo

Dvakratni branilec naslova Tampa je na robu izločitve v končnici lige NHL in zdaj zaostaja za Torontom z 2:3 po torkovih tekmah, na katerih so se polfinalu zahodne konference približali tudi člani ekip iz Caroline in St. Louisa.

Člani zasedbe s Floride Lightning so po prvi tretjini vodili z 2:0, a je Toronto na krilih Williama Nylanderja, ki prispeval gol in dve podaji, poskrbel za vrnitev in izenačenje 3:3. Auston Matthews pa je prispeval odločilni gol nekaj več kot šest minut pred koncem. Tampa Bay za nadaljevanje sezone v četrtek nujno potrebuje zmago.

Toronto Maple Leafs je proti prvakom Tampa Bay Lightning povedel s 3:2 v zmagah. Se bodo branilci poslovili že po prvem krogu končnice? | Foto: Reuters Toronto Maple Leafs je proti prvakom Tampa Bay Lightning povedel s 3:2 v zmagah. Se bodo branilci poslovili že po prvem krogu končnice? Foto: Reuters

Ista misija čaka tudi Boston Bruins, ki so jih s 5:1 premagali Carolina Hurricanes, za katere je Seth Jarvis zadel dva gola.

Na zahodu je morda odločilen prelom uspel St. Louisu, zmagovalcu Stanleyjevega pokala leta 2019, ki je po zaslugi hat-tricka Vladimirja Tarasenka v zadnji tretjini zmagal na ledu Minnesote s 5:2.