Savšek in Kozorogova na SP ostala brez odličja

Bratislava, 26. 09. 2021 11.38 |

T.Š., STA
0

Slovenija je imela na svetovnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Bratislavi dva finalista, to sta bila kanuista Alja Kozorog v ženski in Benjamin Savšek v moški konkurenci. Obema ni šlo po načrtih v finalu, saj je Savšek, ki je na olimpijskih igrah osvojil zlato odličje, na SP ostal praznih rok, zasedel je 9. mesto, Kozorogova je bila 10.

V finale kanuističnega dela svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Bratislavi se je zanesljivo uvrstil Benjamin Savšek. Olimpijski prvak je odlično formo potrdil z najboljšim časom polfinala, kljub dvema kazenskima sekundama je za slabe pol sekunde premagal drugouvrščenega Nemca Franza Antona, ki je progo prevozil brez napak.

Savšku je izjemno dobro kazalo v finalu, vendar je tik pred ciljem naredil napako. Dobil je tudi pribitek 50 sekund in je ostal brez odličja, zasedel je 9. mesto (+49.29). Svetovni prvak je postal Čeh Vaclav Chaloupka, srebro je osvojil Slovak Alexander Slafkovsky (+0.15), bron pa Nemec Franz Anton (+2.08).

V polfinalu se je zalomilo osmoljencu sezone Luki Božiču. Čeprav je bil zelo hitro na progi, so mu v spodnjem delu sodniki dosodili kar 56 kazenskih sekund, tako da je tekmovanje končal pri repu nastopajočih, zasedel je 27. mesto.

Slovenija je imela v slalomu na divjih vodah v Bratislavi svojo predstavnico v finalu kanuistk, disciplini, v kateri je doslej od vseh imela najmanj uspeha. Uvrstitev med najboljše je uspela olimpijki Alji Kozorog, ki je v polfinalu zasedla peto mesto. Uspeha ji ni preprečil dotik vratc oziroma dve kazenski sekundi. Kozorogova je bila v polfinalu edina slovenska predstavnica. V polfinalu je bila sicer z enim dotikom najhitrejša Rusinja Alsu Minazova, Kozorogova je za njo zaostala dve sekundi in 93 stotink.

V finalu se ni izšlo po željah po Slovenkinih željah, zasedla je 10. mesto (+ 18.37), zmagala je Nemka Elena Apel (99.03). Druga je bila Britanka Mallory Franklin (+0.31), tretja Čehinja Gabriela Satkova (+3.47). Kozorogovi se finalna vožnja ni posrečila. Čeprav je progo prevozila brez dotika vratc, ji je velika napaka v srednjem delu preprečila, da bi se vsaj izognila zadnjemu mestu med finalistkami. Z desetim mestom je vseeno dosegla svoj izid kariere, doslej na največjih tekmovanjih še ni veslala v finalu. Na izredno zahtevni progi na umetnem kanalu Donave je že v polfinalu izpadlo kar nekaj favoritinj, vključno z olimpijsko prvakinjo Avstralko Jessico Fox.