Mura boljša od Maribora, Sežana in Bravo do remija

ljubljana, 05. 03. 2023 15.20 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Nogometaši CB24 Tabora Sežane in Brava so se v 25. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0). Nogometaši Mure pa so premagali Maribor z 2:1 (2:1).

Obračun ekip s spodnjega dela lestvice se je končal z neodločenim izidom. Zasedba Dušana Kosića v spomladanskem delu še ni doživela poraza, strateg Brava Aleš Arnol pa je svoj prvoligaški debi v vlogi glavnega trenerja začel s točko. Je pa njegova ekipa brez zmage že od 16. kroga, kljub temu pa je na relativno varnem sedmem mestu s petimi točkami prednosti pred Radomljani in današnjimi tekmeci.

Po boljšem začetku Tabora so imeli gosti v deveti minuti izjemno priložnost, ko je bil David Flakus Bosilj v dvoboju ena na ena z Janom Koprivcem, a je bil sežanski vratar uspešnejši, v nadaljevanju akcije pa je zgrešil Martin Kramarič. V 41. minuti je Thadee Kaleba, ki je v prej omenjeni akciji žogo izbil z golove črte, pravočasno blokiral še strel Flakusa Bosilja.

V 25. minuti je Tabor sprožil prvi nevarnejši poskus, s plasiranim strelom je poskusil Adrian Zeljković, vendar je Matija Orbanić žogo ujel. Devet minut pozneje so Kraševci povedli, Sacha Marasović je najprej zgrešil žogo na vrhu kazenskega prostora, a je ta nekoliko srečno ostala pri njem, v drugo pa je Orbanića premagal po tem, ko je na poti proti golu žoga zadela še enega od Bravovih branilcev in spremenila smer.

V drugem polčasu je v 50. minuti najprej Gašper Trdin poskusil z glavo, vendar Koprivec ni imel veliko dela, je pa Bravo po Kalebajevem vlečenju Matije Kavčiča dobil najstrožjo kazen. To je v 69. minuti izkoristil Martin Kramarič za 1:1 in svoj deveti gol sezone.

Pozneje je znova tudi Tabor bolj pogledal proti golu tekmeca, tako je med drugim v 74. minuti Adrian Zeljković od daleč žogo poslal čez gol, vendar ekipi v tem obdobju tekme nista bili posebej nevarni. V 85. minuti je zgrešil Flakus Bosilj, v 86. na drugi strani Nabil Khali, v sodniškem dodatku pa je še Luka Štor preslabotno streljal z glavo za še kakšno spremembo izida.

Mura nadigrala Maribor

Domači nogometaši, ki jih je prvič vodil nekdanji strateg Brava Dejan Grabić, so pred lepo polnimi tribunami prekinili mariborski niz desetih tekem brez poraza, hkrati pa so sami prišli do prve po sedmih obračunih. To pa predvsem po zaslugi drugega strelca lige Mirlinda Dakuja, ki je dosegel dva gola in je zdaj pri 13 oziroma pri enem manj od Žana Vipotnika, ki tokrat tako kot soigralci ni imel svojega dne.

Brez kaznovanega Marka Tolića so pokazali povprečno predstavo, v sivino se je "ujel" tudi povratnik po kazni Josip Iličić. Maribor tako za Olimpijo zaostaja 17 točk na drugem mestu, Mura pa se je točkovno izenačila s petouvrščenim Koprom.

Po mirnem in previdnem uvodu je Mura povedla v 20. minuti, ko je Filippo Tripi žogo poslal za hrbet mariborske obrambe, kamor je stekel Mirlind Daku ter dosegel svoj 12. gol v sezoni ter prvega po 16. krogu.

V 27. minuti pa so gosti izenačili, ko je malce z desne strani s kakih 15 metrov meril Martin Milec in zadel z nizkim strelom. Domači so protestirali, češ da je Max Watson vplival na igro v prepovedanem položaju, vendar je zadetek obveljal tudi po pregledu z Varom.

To sta bili sicer tudi edini pravi akciji v do 43. minute, domači so sicer še enkrat poizkusili prek Lazarja Zličića, njegov strel je Ažbe Jug brez težav ukrotil, nato pa so črno-beli spet povedli. Znova je zadel Daku, ki je z glavo izkoristil Zličićevo podajo s prostega strela z desne strani. Ista naveza je poskusila tudi v sodniškem dodatku, takrat pa je Daku na koncu po kotu s škarjicami zgrešil cilj.

V 48. minuti je bil Maribor blizu izenačenju, ko je Ivan Brnić z roba kazenskega prostora zadel prečko, malce zatem je Daku po lepem preigravanju žogo znova poslal mimo gola, pozneje pa igra spet ni ponudila posebnih presežkov. Maribor je imel posest, Mura pa je čakala na protinapade in prekinitve, iz ene od teh je v 65. minuti Ivan Šarić nekoliko zaposlil Juga.

Ta je v 71. minuti imel še več dela, ko je predenj prišel Kobie Morris, a se je znova izkazal. Pri vijoličnih je nevarnejši poskus v 86. minuti sprožil Ishaq Rafiu, a zgrešil, to pa je bila tudi zadnja obetavnejša akcija tekme.