Okrožno sodišče v Ljubljani je nekdanjemu mariborskemu županu in zdajšnjemu državnemu sekretarju na notranjem ministrstvu Francu Kanglerju prisodilo 50.000 evrov odškodnine. Kot je poročal časnik Delo, gre za škodo, ki mu je nastala zaradi obsodbe v aferi, v kateri se je znašel zaradi dodelitve službenega stanovanja vedeževalki Karin Ježovita. Ker je Kangler od države terjal kar 661.725 evrov, s sodbo ni zadovoljen in se namerava nanjo pritožiti.

Kangler je tožbo sprožil zaradi petih sodnih postopkov zoper njega, ki so se končali z oprostilno sodbo ali pa je tožilstvo obtožbo umaknilo. Sodišče mu je prisodilo 35.000 evrov, ker je zaradi zadeve Ježovita ostal brez mandata v državnem svetu in s tem izgubil del svojih dohodkov. Še 15.000 evrov mu je sodišče prisodilo zaradi nepremoženjske škode, ki jo je utrpel.

»Sodnica je presodila v mojo korist, da mi odškodnina pripada, materialne in nematerialne škode pa ni ocenila pravilno,« je s sodbo le delno zadovoljen Kangler, ki želi od države iztržiti okoli 200.000 evrov za izpad dohodkov, ki jih je prejemal kot državni svetnik, in ker nekaj časa ni mogel najti druge službe. Na več kot 400.000 evrov odškodnine pa računa zaradi čustvenih bolečin. Na sodišču je med drugim pojasnil, da je do tega zneska prišel tako, da je najprej naštel okoli 10.000 domnevno negativnih člankov o sebi in jih nato ovrednotil z od tri do pet tisoč evrov. V škodo je prištel še svoje obiske pri psihiatru.

S Kanglerjevimi postopki se poleg sodišča ukvarja tudi parlament, kjer je Kangler s pomočjo nekdanjega svetniškega kolega Marjana Maučeca dosegel ustanovitev preiskovalne komisije. Slednja je zaradi poseganja v sodno vejo oblasti in neodvisnost tožilstva že praktično od začetka močno okrnjena, saj več parlamentarnih strank pri njej ne želi sodelovati. Za nameček je ustavno sodišče akt o odreditvi parlamentarne preiskave delno razveljavilo in hkrati tudi ugotovilo, da sta zakon o parlamentarni preiskavi in poslovnik o parlamentarni preiskavi v neskladju z ustavo.