Remi topničarjev in srak, visoka zmaga vragov

London, 03. 01. 2023 23.02 |

STA, M.J.
2

V nadaljevanju 19. kroga angleškega nogometnega prvenstva, ki se je začel v ponedeljek z zmago Brentforda proti Liverpoolu (3:1), je vodilni Arsenal remiziral 0:0 doma z Newcastlom, Manchester United pa je zanesljivo ugnal Bournemouth.

Martin Odegaard
Martin Odegaard FOTO: AP

Arsenal je šele tretjič v tej sezoni prepustil točke tekmecu. Ob štirinajstih zmagah in enem porazu na začetku septembra z Manchester Unitedom je zabeležil drugi neodločen izid v sezoni. Ob tekmi več ima osem točk prednosti pred Manchester Cityjem, na tretjem mestu pa je Newcastle, ki je že osmič v sezoni igral neodločeno. Ob dveh tekmah več imajo srake točko zaostanka za Manchester Cityjem. Topničarji so imeli najlepšo priložnost v zaključku tekme, ko je strel Eddieja Nketiaha z nogo ubranil vratar Nick Pope.

Enako število točk, a tekmo manj od Newcastla, ima Manchester United, ki je pred mestnim obračunom sredi januarja z Ciytjem, vpisal četrto zmago v nizu. Na zadnjih treh tekmah ni prejel zadetka. Tokrat je pred domačimi gledalci ugnal Bournemouth s 3:0. V prvem polčasu je za vrage v polno zadel Casemiro, v drugem pa sta bila natančna Luke Shaw in Marcus Rashford.

Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović FOTO: AP

Na preostalih dveh tekmah so slavili gostje. Fulham je z 1:0 premagal Leicester - zadel je srbski napadalec Aleksandar Mitrović v 17. minuti, Brighton pa je bil boljši od Evertona s 4:1. Gostje so po vodstvu 1:0 ob odmoru na začetku nadaljevanja trikrat zadeli domačo mrežo v razmaku šestih minut.