Hrvata žalili s ciganom

Salernitana v italijanskem nogometnem prvenstvu do zmage nad Udinesejem, za katerega je Lovrić prispeval podajo, slavil tudi Inter brez Handanovića na vratih.
Fotografija: Sandi Lovrić je podal pri prvem zadetku Udineseja. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Nogometaši v italijanski ligi ta konec tedna igrajo predzadnji, 37. krog. Danes je Salernitana s 3:2 premagala Udinese, medtem ko je Torino v gosteh ugnal Spezio s 4:0. Inter je v večerni tekmi s 3:2 odpravil Atalanto.

Salernitana je proti Videmčanom do zmage prišla po preobratu. Udinese je vodil že z 2:0, potem ko sta zadela Marvin Zeegelaar in Ilija Nestorovski v 25. in 30. minuti. Prvi prvem golu je podal slovenski reprezentant Sandi Lovrić, ki je tako kot Jaka Bijol odigral vso tekmo.

Grigoris Kastanos je v 43. minuti dosegel prvi gol za Salernitano, pri kateri je bil Domen Črnigoj na klopi za rezervne igralce, drugega je prispeval Antonio Candreva v 57. minuti, zmagovitega pa je v 96. dosegel William Troost-Ekong. Takrat je Udinese že igral z igralcem manj po izključitvi Zeegelaarja v 87. minuti.

Gladko zmago je vpisal Torino pri Spezii, kjer Tio Cipot ni dobil priložnosti za igro. Przemysław Wiśniewski je dosegel avtogol, preostali strelci pa so bili Samuele Ricci, Ivan Ilić in Yann Karamoh. Trener Torina Ivan Jurić je bil žrtev novega rasističnega incidenta.

Nekdanjega hrvaškega zveznega igralca so navijači domače ekipe žalili s ciganom. Nekateri navijači v Italiji pogosto tovrstne žaljivke namenjajo igralcem z Balkana in iz vzhodne Evrope. Pretekli mesec so podobno žalili tudi Dejana Stankovića, dolgoletnega igralca Interja.

Ta milanska ekipa, pri kateri je bil Samir Handanović na klopi za rezerve, je sicer proti Atalanti že v prvih treh minutah prišla do dveh golov prednosti po zaslugi Romeluja Lukakuja in Nicoloja Barelle. Mario Pašalić je zasedbi iz Bergama vrnil nekaj upanja v 36. minuti, usodo Atalante pa je v 77. minuti zapečatil Lautaro Martinez, z 21 goli drugi strelec lige. Luis Muriel je v sodniškem dodatku le še kozmetično popravil izid.