Košarka

Brunson tokrat z 'zgolj' 29 točkami popeljal Knickse do vodstva 2:0

New York, 09. 05. 2024 08.43 | Posodobljeno pred 10 dnevi

Košarkarji ekipe New York Knicks so dobili tudi drugo tekmo v seriji končnice lige NBA proti Indiani Pacersom, slavili so s 130:121 in za uvrstitev v finale na vzhodnem delu potrebujejo še dve zmagi. Naslednji tekmi bosta v Indiani, prva v noči na soboto po slovenskem času.

Gledalce v dvorani Madison Square Garden je navdušil Jalen Brunson. Že v prvi četrtini si je poškodoval desno nogo in nato do konca polčasa ni igral. Nato pa se vrnil na parket in 24 od svojih 29 točk dosegel v zadnjih dveh četrtinah.

Jalen Brunson
Jalen Brunson FOTO: AP

Indiana je izkoristila odsotnost Brunsona in drugi polčas začela z desetimi točkami prednosti ter kmalu vodila za 12. Brunson je nato vodil soigralce, ki so nadigrali tekmece v tretjem delu s 36:18 za vodstvo z 99:91 pred zadnjo četrtino, ki so jo nato dobili za točko.

Brunson je dodal še pet podaj, Donte DiVincenzo in OG Anunoby po 28 točk, Josh Hart 19 točk in 15 skokov, Isaiah Hartenstein pa ob zelo dobri obrambi 12 skokov, osem podaj in 14 točk.

"Na koncu smo vendarle našli pot do zmage, To je to. Na vsakem treningu se veliko pogovarjamo, obenem pa tudi trdo delamo in vsakič izboljšamo kakšno malenkost. Prav te malenkosti potem odločajo," je v prvi izjavi po tekmi dejal Brunson.

Vnesel je dodatne skrbi v ekipo, ki jo že tako pestijo poškodbe. Poškodoval se je tudi Anunoby, ki je odšepal v tretji četrtini v slačilnico zaradi poškodbe stegenske mišice. Že doslej pa so manjkali člani prve peterke Julius Randle, Mitchell Robinson in Bojan Bogdanović.

Na tekmi, na kateri je bilo 11 sprememb v vodstvu in osem izenačenj, je za poražene goste Tyrese Haliburton zbral 34 točk, devet podaj in šest skokov, rezervist Obi Toppin pa 20 točk. Trener Pacers Rick Carlisle pa je moral predčasno zapustiti ekipo, ker je dobil dve tehnični napaki.

"Vedno pravim svojim igralcem, da se ne smejo ukvarjati s sodniki. Toda obenem si zaslužimo pošteno sojenje, razočaran sem bil zaradi različnih meril pri dodeljevanju osebnih napak," je pojasnil Carlisle.