PSG se je znova poigral z nasprotnikom

Pariz, 13. 11. 2022 22.44 |

N.M., STA
1

Nedeljski dan 15. kroga francoskega nogometnega prvenstva so otvorili Parižani, njihov nasprotnik pa je bil Auxerre. Domačini so brez težav odpravili z nasprotnikom, mrežo so zatresli kar petkrat (5:0). V 11. minuti je goljado otvoril Kylian Mbappe, v 51. je bil uspešen Carlos Soler, Achraf Hakimi je bil strelec v 57. minuti. Zmago sta ob koncu srečanja zapečatila Renato Sanches v 81. in Hugo Ekitike v 84. minuti. Angers Mihe Blažiča pa je gostoval v Lillu in izgubil z 0:1.

PSG - Auxerre
PSG - Auxerre FOTO: Sofascore.com

Parižani so zadnjo nalogo pred premorom za svetovno prvenstvo v Katarju opravili pričakovano. Auxerru so nasuli pet zadetkov, od tega štiri v drugem polčasu. Kylian Mbappe je v 11. minuti načel mrežo gostov, napolnili pa so jo Carlos Soler v 51., Achraf Hakimi v 57., Renato Sanches v 81. in Hugo Ekitike v 84. minuti.

Mbappejev gol je bil njegov 12. v sezoni, s čimer je na vrhu lestvice strelcev, enega manj je doslej dosegel njegov soigralec Neymar, ki je tokrat tako kot Lionel Messi igral do 75. minute. Messi in Neymar sta sicer z desetimi oziroma devetimi asistencami najboljša podajalca lige.

Blažič je tekmo v Lillu odigral v celoti, a Angersova obramba je klonila v 36. minuti, ko je za domače zadel Tiago Djalo. Pred tem so sodniki razveljavili zadetek gostov zaradi prepovedanega položaja, a so slednji dobili nekaj upanja v 74. minuti, ko je pri gostiteljih zaradi rdečega kartona moral iz igre Carlos Baleba. Toda številčne prednosti zadnjeuvrščeni ekipi lige ni uspelo unovčiti, do konca tekme so namreč gostje sprožili le še en nevarnejši strel.

Na drugih današnjih tekmah je Brest premagal Troyes z 2:1, Montpellier in Reims sta igrala 1:1 (gola sta padla v 91. in 87. minuti), Nantes in Ajaccio pa 2:2. Gostje so vodili že z 2:0, točko pa je domačim priigral Moses Simon v 89. minuti.

V soboto so nogometaši Lensa in Rennesa uspešno opravili svojo nalogo. Drugouvrščeni Lens je z 2:1 premagal Clermont, tretjeuvrščeni Rennes pa z enakim izidom Toulouse. Lens je zdaj pri 36 točkah, Rennes pri 31, PSG pa ima na vrhu 41 točk.

V petek sta se Lyon in Nice razšla z 1:1.