Celjski prvaki v Mariboru doživeli špalir in poraz (video)

Nogometaši Celja so na tekmi 34. kroga državnega prvenstva gostovali v Mariboru. Vijolice so nove državne prvake v praznem Ljudskem vrtu pričakale s špalirjem, srečanje pa se je končalo z domačo zmago (3:1).

Tekma Celjanom s tekmovalnega vidika ni predstavljala pretiranega pomena, saj so si z zmago nad ljubljansko Olimpijo že zagotovili prvo mesto. Na to je nakazal tudi trener Damir Krznar, ki je nekoliko zarotiral začetno postavo. V kadru članske ekipe sta se prvič znašla tudi Sen Džumhur in Florjan Jevšenak.

Na drugi strani prav Mariborčani z Ljubljančani bijejo boj za drugo mesto, zato so seveda potrebovali zmago.

Špalir za Celjane:

Domači so povedli že v 13. minuti, ko se je po podaji iz kota v gneči najbolje znašel Sven Šoštarič Karič. V 28. minuti je v polno zadel še izredno razpoloženi Hilal El Arabi Soudani, ki je unovčil podajo Josipa Iličića. Prednost vijolic bi lahko bila še višja, a je vratnica preprečila zadetek Marka Božića.

Grofje so bili v prvem polčasu povsem neprepoznavni, eksperiment hrvaškega stratega pa se ni izkazal za uspešnega. Krznar je tako ob odmoru reagiral in v igro poslal v letošnji sezoni izjemno pomembna člena zasedbe Celja Žana Karničnika in Egorja Pruceva.

Celjska ekipa je v drugem delu dvignila nivo svoje igre, Maribor pa je pretil iz protinapadov. V lepi priložnosti se je znašel rezervist Behar Feta, tudi on pa je stresel le okvir vrat.

V 85. minuti je bil uspešnejši Maks Barišić, znova pa se je v vlogi asistenta znašel Iličić. Tri minute kasneje so Celjani le prišli do častnega zadetka, svoj prvenec v celjskem dresu pa je vpisal Sunday Adetunji.

To je bil za zasedbo iz knežjega mesta peti poraz v letošnji sezoni Prve lige, Maribor pa se je z zmago vsaj začasno točkovno poravnal na drugem mestu z Olimpijo.

Celjane do konca sezona čakata še domača tekma s Koprom in gostovanje pri Radomljanih. Na nedeljskem dvoboju s Primorci bodo grofje dvignili pokal.