Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 13.08.2022 20:12:06

Žvižgi v Fazaneriji! Opravičujem se, jaz sem kriv, naj žvižgajo meni! Ne on, vsi smo krivi. V prvi vrsti jaz!

Aleš Cipot
Nogometaši Mure in Tabora so se razšli z izidom 2:2, neprepoznavni gostitelji so se porazu izognili šele v sodniškem dodatku.

Sobočani so pred tekmo pričakovano prevzeli vlogo favorita, a hkrati opozarjali na trdožive Kraševce. Opozorila so bila še kako na mestu, saj so izbranci Dušana Kosića še tretjo tekmo zapovrstjo končali neporaženi, bili pa so tudi na pragu druge zaporedne zmage, a so domači v 91. minuti izvlekli točko. Tabor, ki ga mnogi vidijo kot glavnega pretendenta za mesta pri dnu lestvice, je zdaj pri petih točkah, Mura, ki je sicer imela več žogo v nogah, a si privoščila tudi nekaj napak v obrambi (skupaj je prejela že enajst golov), pa je pri šestih.

Prekmurci, ki so pogrešali glavna napadalca (Nikola Petković bo zaradi poškodbe meniskusa odsoten tri mesece, Mirlind Daku pa je manjkal zaradi birokratskih zapletov na Kosovu), so že po 36. sekundah prvič zagrozili in imeli kmalu še eno priložnost, ko je šla žoga z desne proti levi strani malce pred golovo črto, a je nikomur ni uspelo potisniti v mrežo. Kmalu zatem so znova zapretili in ekspresno hitro bi lahko imeli prednost treh golov. Zdelo se je, da je le vprašanje časa, kdaj se bo gostujoča mreža zatresla in s kakšno razliko bodo slavili, toda v 25. minuti so se nepričakovano znašli v zaostanku. Po nenevarni akciji ... Kai Cipot je na robu kazenskega prostora izgubil nadzor nad žogo, za trenutek ni vedel, kje je, slabo se je odzval tudi Matko Obradović, kar je unovčil Jakoslav Stanković in se veselil že tretjega zadetka v prvenstvenem uvodu.

Vodstvo Tabora je osupnilo črno-bele, ki se niso več pobrali, vse do konca dvoboja so bili neprepoznavni, toda kmalu po začetku drugega polčasa le izenačili. Za napako v prvem delu se je odkupil Kai Cipot, ki je iz bližine unovčil podajo Luke Bobičanca s prostega strela z desne strani. Ko se je znova zdelo, da so Sežanci v podrejenem položaju, izjemne priložnosti ni izkoristil Luka Bobičanec, pa je udaril Milan Kocić, ko je v 68. minuti poskrbel za novo prednost rdeče-črnih, po podaji Alena Korošca ob slabo postavljenima Kaiju Cipotu in Kobieju Morrisu je zadel je z nizkim strelom z roba kazenskega prostora. Matko Obradović znova ni posredoval najbolje ...

Primorci so se nato posvetili čuvanju prednosti, domači pa so iskali vrzeli v obrambi tekmeca. Našli so jo v izdihljajih tekme, ko je najprej malce z desne streljal Tio Cipot, Jan Koprivec, ki mu je žoga pri prvem golu spolzela čez črto, je žogo odbil, a le do Dardana Shabanhaxhaja, ki jo je nato poslal v mrežo za končnih 2:2.

Vendar remi zadovoljstva v soboški tabor kakopak ni prinesel, v Fazaneriji so po zadnjem pisku neprepričljivega Asmirja Sagrkovića odmevali so žvižgi. Nogometaši Mure so se pred odhodom z zelenice nekaj časa zadržali tudi v pogovoru z nekaj člani Black Gringosov, kar nekateri preostali gledalci niso odobravali. Upravičeno, kajti razočarala je tudi navijaška skupina, ki se je zbrala v skromnem številu in se v prvem polčasu sploh ni oglasila ...

"Opravičujem se navijačem, jaz sem glavni krivec za poraz. Dvakrat sem katastrofalno posredoval, sem v slabi formi. Naj žvižgajo meni, ne trenerju in ekipi. Verjamem oziroma prepričan sem, da se bomo znali izvleči iz tega položaja. Vem, da se bomo. Obljubim," je odgovornost prevzel Matko Obradović.

"Da je nastopil na tak način, je lepa gesta, ampak ...," se je odzval Damir Čontala, ko smo ga soočili z besedami izkušenega vratarja. "Krivi smo vsi. Začenši z menoj in celotnim strokovnim vodstvom. Jaz sem prvi, ki je odgovoren za rezultate. Jaz sem krivec, da nismo zmagali. Nato moji sodelavci in šele potem igralci," je nadaljeval 38-letni strokovnjak in se dotaknil tudi žvižgov s tribun. "Spet bom povedal, da imajo navijači vedno prav. In vso pravico, da izražajo svoje mnenje."

Čeprav so brez zmage ostali v zadnjih trenutkih, si Kraševci niso 'rezali žil'. "V uvodnih minutah je bilo videti, kot da bomo izgubili s 5:0, v nadaljevanju smo se sestavili. In Muri nismo več dovolili veliko," je bila prva misel Dušana Kosića.

Mura - Tabor   2:2 (0:1)

Murska Sobota - Stadion Fazanerija. 1200 gledalcev. Glavni sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika).

Strelci: 0:1 Stanković (25), 1:1 K. Cipot (49), 1:2 Kocić (68), 2:2 Shabanahxaj (91).

Mura: Obradović, Pucko, Morris, K. Cipot, Beganović, Maruško (od 62. Šroler), T. Cipot, Klepač (od 62. Lorbek), Bobičanec (od 72. Majić), Kous (od 72. Kozar), Shabanhaxhaj. Trener: Damir Čontala.

Tabor: Koprivec, Letaj, Štravs (od 46. Nikolić), Al. Zeljković, Kouao, Kljun (od 64. Da Costa), Ad. Zeljković, Korošec, Kocić (od 80. Struna), Stanković (od 89. Mahne Vatovec), Khali (od 64. Iscaye). Trener: Dušan Kosić.

Rumeni kartoni: Kous, Lorbek; Kocić.