Košarka

Nova izjemna predstava Dončića za konec zgodovinske serije in zmago Dallasa

CHicago, 12. 03. 2024 04.52 |

Luki Dončiću so v lahki zmagi Dallasa proti Chicagu (127:92) zmanjkale zgolj tri točke (27 točk, 12 skokov, 14 podaj) za nadaljevanje zgodovinskega zaporedja trojnih dvojčkov z vsaj 30 doseženimi točkami. Kljub temu je bila nova zmaga njegovih Mavericksov zelo pomembna v boju za neposredno uvrstitev v končnico.

Luka Dončić je pred srečanjem v Chicagu šestkrat zapored presegel mejo 30 točk in ob tem dosegel trojni dvojček. Postal je edini košarkar v zgodovini lige s takim dosežkom, njegova serija pa se je proti Chicagu zaključila predvsem zaradi zelo slabega meta iz igre. V slabih 34 minutah, ki jih je preživel na parketu, je zadel zgolj devet od 23 metov (6/15 za tri).

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Njegovo moštvo je njegovo strelsko sušo na tej tekmi preživelo predvsem zaradi veliko bolj učinkovite predstave njegovih soigralcev. Izstopala sta predvsem Dallasova centra. Novinec Dereck Lively je zadel 11 od 12 metov iz igre, čeprav je tekmo začel na klopi za rezerve. V zgolj 20 minutah igre je dosegel 22 točk, sedem skokov, tri podaje, dve blokadi in dve ukradeni žogi. Še bolj učinkovit je bil center, ki je tekmo začel v prvi peterki. Daniel Gafford je v slabih 23 minutah igre zadel vseh devet metov iz igre in tekmo zaključil z 20 točkami, sedmimi skoki, ukradeno žogo in dvema blokadama.

Več kot 10 točk sta pri Mavsih dosegla še Kyrie Irving (14) in Jaden Hardy (11). Dobra obramba Dallasa je poskrbela za to, da je bil Chicago na drugi strani zelo neučinkovit pri metu iz igre. Bullsi so iz igre metali zgolj 39-odstotno, med tem ko je Dallas iz igre metal 55-odstotno. Že po prvi četrtini je bilo jasno, da bodo gostje zmagali, saj so tekmo ob 15 točkah, šestih podajah in šestih skokih Dončića dobili z izidom 44:16. Slovenec v drugi četrtini ni dosegel točke.

Mavericksi so se po novi pomembni zmagi z razmerjem zmag in porazov 37-28 še bolj utrdili na osmem mestu zahodne konference in ohranili stik z šestouvrščenim Phoenixom (38/27), ki je v noči na torek po našem času premagal Cleveland (117:111). Dončića in druščino nova pomembna tekma čaka v noči na četrtek, ko v domači dvorani pričakujejo Golden State. V noči na petek sledi še en težek preizkus v gosteh proti Oklahomi, naporen teden pa bo Dončić zaključil z nedeljskim obračunom proti dvakratnemu MVP-ju Nikoli Jokiću in aktualnim prvakom iz Denverja. To srečanje si boste od 20.30 lahko ogledali v neposrednem prenosu na Kanalu A in VOYO.