Olimpijske igre

Konec zmagovitega niza Golden Stata

Cleveland, 10. 02. 2022 08.07 |

Košarkarji ekipe Utah Jazz so v severnoameriški ligi NBA prekinili zmagoviti niz Golden State Warriorsov. V domačem Salt Lake Cityju so jazzerji, četrtouvrščeni na zahodu, zmagali s 111:85 ter prekinili niz devetih zaporednih uspehov superzvezdnika Stephena Curryja in druščine.

Bojevniki so tekmo sicer začeli bolje in povedli s 13:0, preden so se domači igralci "zbudili" in izničili zaostanek do sredine tretje četrtine. Bojan Bogdanović je k zmagi prispeval 23 točk, Donovan Mitchell pa 14 točk in deset skokov. Na drugi strani je imel Curry slab met iz igre, le 38,5-odstoten, in je zbral 16 točk.

Los Angeles Lakersi so v gosteh pri Portland Trail Blazersih doživeli še 30. poraz v sezoni, ko so klonili s 105:107. LeBron James je dosegel 30 točk, Anthony Davis jih je zbral 17, Russell Westbrook pa dan pred koncem prestopnega roka v ligi zaradi težav s hrbtom sploh ni igral.

Na vzhodu so Chicago Bullsi na krilih DeMarja DeRozana in njegovih 36 točk po dveh porazih zdaj spet prišli do zmage in obdržali tretje mesto. Nekdanji prvaki so proti Charlotte Hornetsom slavili s 121:109 in ostali številka tri v vzhodni konferenci za Miami Heatom in branilci naslova, Milwaukee Bucksi."To zmago smo res potrebovali. Ne moremo si več privoščiti porazov," je dejal DeRozan.

Cleveland Cavaliersi so s 33 zmagami in 21 porazi na četrtem mestu, potem ko so San Antonio Spurse premagali s 105:92. Toronto Raptorsi so se s šesto zmago zaporedoma dokopali do šestega mesta in neposrednega preboja v končnico. Kanadčani so pri Oklahoma City Thunderju zmagali s 117:98.