Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

ku
0 26.04.2022 09:43:01

Po INCIDENTU so ga izključili, Dončić PA POVEDAL VSE: Skušal sem zabiti, ni mi ...

Luka Dončić je po tekmi z Utahom spregovoril tudi o incidentu.

Dallas Mavericks je proti Utahu povedel s 3:2 v zmagah. Na prvih štirih tekmah je bila največja razlika med ekipama osem točk, tokrat pa je Dallas na krilih Dončića poskrbel za izjemno enostransko partijo (102:77). Po šestminutnem strelskem postu v drugi četrtini Utah ni več imel možnosti. Dallas je po seriji 22:4 dobil prvi polčas z 52:36.

V ospredju je bil Dončić, ki ni kazal znakov poškodbe mečne mišice, zaradi katere je izpustil prve tri tekme serije. "Za drugo tekmo v tej seriji je bil videti, kot da igra že celo serijo," je Dončićevo predstavo ocenil trener Dallasa Jason Kidd. "Njegova kondicija, energija v obrambi. Vedno izpostavljamo skoke, on pa je med našimi najboljšimi na tem področju in nocoj se je izkazal."

Ljubljančan je samo v tretji četrtini dosegel 19 točk, več kot celotna ekipa Utaha, v zadnji pa se je znašel v središču, ko se je po neuspelem poskusu zabijanja zapletel s Hassanom Whitesideom. Ta ga je vrgel po tleh, kar je skoraj sprožilo množičen pretep med ekipama. Po vzpostavitvi reda na igrišču so sodniki izključili Whitesidea.

"Nič resnega se ni zgodilo. To je končnica. Veliko bo pozornosti, a to ni bilo nič. Skušal sem zabiti, ni mi uspelo. To se dogaja v končnici," je skušal po tekmi pomiriti zadevo Dončić.

Značke: dončić, dallas