Benjamin Šeško v t. i. mešani coni po tekmi. Foto: MMC RTV SLO
Benjamin Šeško v t. i. mešani coni po tekmi. Foto: MMC RTV SLO

Z 19-letnim napadalcem Salzburga smo se po sinočnjem porazu proti Chelseaju pogovarjali v drobovju stadiona Red Bull Arena v predmestju Wals-Siezenheim. Radečan je igral od 61. minute in s soigralci moral priznati premoč Londončanom z 1:2.

Chelsea si je že zagotovil prvo mesto v skupini E, za drugo pa se bosta prihodnjo sredo pomerila Milan in Salzburg. Avstrijski prvaki bodo morali zmagati, če želijo ponoviti lanski uspeh, ko so se prvič uvrstili med druščino 16 najboljših klubov na stari celini.

Šeško se je prejšnji teden vpisal med strelce v avstrijskem pokalu, v domačem prvenstvu pa je zadnjič zadel 18. septembra. Liga prvakov zanj ostaja zakleta, saj na 11 tekmah v lanski in letošnji sezoni še ni zatresel mreže v najelitnejšem evropskem tekmovanju. Novo priložnost bo imel že čez nekaj dni na slovitem San Siru. Več pa izveste v spodnjem intervjuju.


Benjamin, kako ste občutili moč in kakovost takšne ekipe, kot je Chelsea?
Proti takšni ekipi je vedno težko igrati, težko se je pravilno postavljati po igrišču. Pričakovali smo, da se bomo morali večino tekme braniti. Če nisi stoodstoten, je proti tekmecem iz elitnega razreda res težko zmagati. Mi smo se na tej tekmi maksimalno trudili, dali smo vse, česar smo bili sposobni, a smo imeli tudi nekaj nesreče. Chelsea je dosegel dva evrogola in smo izgubili.

Prvič po 40 tekmah in več kot letu in pol, natančneje po Villarrealu februarja lani, ste doživeli poraz na domačem stadionu. Je bilo v garderobi veliko razočaranje?
Razočaranje je seveda bilo prisotno. Želeli smo si najmanj točko ali celo zmago, vendar se nam ni izšlo. Toda dvigniti moramo glave in se na polno udariti z Milanom.

Ste v tekmo vstopili z mislijo, da bi vas zadovoljila že točka?
Ne, vedno poskušamo zmagati. Takšen pristop se mi zdi zelo pomemben.

V dvoboju z Jorginhom. Foto: AP
V dvoboju z Jorginhom. Foto: AP

Prvi zadetek ste prejeli sredi prvega polčasa, gostje pa so bili do odmora še nekajkrat zelo nevarni, reševal vas je vratar Philipp Köhn. Drugo polovico tekme ste nato odprli sijajno in hitro izenačili, nato pa je sledil še en gol Chelseaja.
Takrat se je tekma prelomila, po drugem zadetku so oni začeli tudi malce zavlačevati. Pozna se, da so izkušena ekipa.

Bi lahko kot ekipa storili kaj bolje in preprečili zmagoviti gol? Pri tisti akciji ste stali razmeroma blizu strelca in dobro videli vse skupaj.
Izpadli smo pri podaji s strani. Bil sem dokaj blizu, ampak vseeno predaleč, da bi lahko blokiral strel. Kot sem že rekel, bil je evrogol. Ko nekomu uspe nekaj takšnega, si nemočen.

Takoj po tistem golu Kaia Havertza ste imeli na drugi strani tudi sami lepo priložnost, celo najlepšo za Salzburg do konca tekme.
Mogoče sem streljal malce preveč v sredino, a strel je bil dober. Kepa je dober vratar, izkazal se je z dobrim refleksom. Po tistem se je tekma znova razživela, dvignili smo se in stopili višje. Zmanjkal nam je kanček sreče za kaj več.

Benjamin Šeško (desno) ob zmagovitem zadetku Kaia Havertza. Foto: AP
Benjamin Šeško (desno) ob zmagovitem zadetku Kaia Havertza. Foto: AP

Kljub porazu ste še vedno v boju za uvrstitev v osmino finala. Prihodnjo sredo boste imeli še eno priložnost, ko boste gostovali pri Milanu, kjer pa boste za napredovanje morali zmagati. Bo za vas velika čast igrati odločilno tekmo na tako imenitnem prizorišču?
Igranje tam bo še ena neverjetna izkušnja, ki bi jo rad doživel vsak, še posebej mlad nogometaš. Hvala Bogu sem sam tega deležen, to bom poskušal čim bolje izkoristiti.

Rdeče-črni iz Milana imajo tudi v Sloveniji veliko navijačev. Za kateri klub ste kot otrok navijali vi oziroma vam je morda še zdaj najbolj pri srcu?
Nikoli nisem imel kakšnega kluba, za katerega bi posebej navijal. Vedno sem zmago privoščil tistemu, ki je bil na določeni tekmi boljši.

Drugo sezono zapored igrate v Ligi prvakov. Kako doživljate dvoboje na zelenici z ekipami iz največjih lig, so to zelo drugačne tekme kot tiste v avstrijskem prvenstvu?
Pozna se razlika. V domačem prvenstvu imamo več časa žogo in se lažje držimo nekih postavitev. Če si upamo igrati, nam to uspeva tudi v Ligi prvakov, proti Chelseaju pa je takšne stvari vseeno malo težje izpeljati. Najpomembneje se mi zdi, da si moramo upati, potem lahko dosežemo marsikaj.

Pred prvim sodnikovim žvižgom so se v Salzburgu z minuto ploskanja poklonili Dietrichu Mateschitzu, ki je umrl v soboto. Foto: EPA
Pred prvim sodnikovim žvižgom so se v Salzburgu z minuto ploskanja poklonili Dietrichu Mateschitzu, ki je umrl v soboto. Foto: EPA

V soboto na derbiju vodilnih moštev avstrijske lige proti Sturmu (0:0) in danes proti Chelseaju niste bili v začetni postavi, ampak ste zaigrali šele v drugem polčasu. Se vam zdi, da ste mogoče v malce slabši formi in zato dobivate manj priložnosti?
S svojo igro na zadnjih treh tekmah sem zadovoljen, čutim, da sem znova igral odlično. V pokalu sem prejšnji teden dosegel gol, v igri sem boljši, ne izgubljam žog, dvigujem ekipo in pripravljam priložnosti. Manjka samo še kakšen zadetek več, a tudi goli bodo gotovo prišli. Zavedam se, da smo napadalci odvisni od njih in da se ob strelskem postu hitro pojavijo kritike, toda vsakega nogometaša doletijo tudi takšni trenutki. Verjamem, da se mi bo kmalu odprlo. Pozitivno moram gledati na vse skupaj in se dvigniti, to je ključ do končnega uspeha.

Pred dnevi je umrl bogati mecen vašega kluba Dietrich Mateschitz, ki je z Red Bullom postavil Salzburg na evropski nogometni zemljevid. Je bilo slovo od tega pomembnega moža zelo čustveno?
Klub je njegova smrt kar pretresla. Osebno pa ga nisem poznal.

Povprečna starost nogometašev v začetni enajsterici Salzburga je bila 22 let in 10 dni. Samo Arsenal decembra 2009 z rekordom 21 let in 215 dni ter dvakrat Ajax sta v zgodovini Lige prvakov na zelenico poslala mlajšo prvo postavo.

Zadetki s tekme Salzburg - Chelsea
Šeško: Dvigniti moramo glave in se na polno udariti z Milanom