J. B. | 21. 9. 2022, 08:11

V iskanju najlepšega: glasujte tudi vi za gol 10. kroga nogometne lige (VIDEO)

Sportklub/posnetek zaslona

Pretekli konec tedna so bile v slovenski nogometni ligi odigrane tekme 10. kroga. Nogometaši desetih klubov, ki sestavljajo Prvo ligo Telemach, so bili tokrat še posebej učinkoviti.

Gledalci so na petih tekmah nogometnega prvenstva v preteklem prvem krogu druge četrtine sezone 2022/23 videli kar 17 zadetkov. V povprečju smo torej videli kar 3,4 gola na tekmo! V Sportklubovi oddaji Pod prečko so znova izbrali štiri gole, ki so najbolj navdušili nogometne navdušence po vsej Sloveniji. Kakopak z jasnim ciljem: izbrati najlepšega med vsemi v 10. krog državnega prvenstva.

Prvi Sportklubov kandidat za avtorja najboljšega zadetka tokratnega kroga nogometnega prvenstva je Mirlind Daku. Kosovski napadalec Mure se je na tekmi z Olimpijo med strelce vpisal dvakrat, še posebej lep pa je bil njegov prvi gol. Po hitrem protinapadu je žogo zabil pod prečko gola Olimpije, vratar "zmajev" Denis Pintol je bil nemočen.

Čeprav so "zmaji" v Murski Soboti izgubljali že z 0:2, so na koncu vseeno slavili s 3:2. Odločilni zadetek je bil delo kapetana Olimpije Timija Maxa Elšnika, ki je v 80. minuti po podaji Ruia Pedra žogo v tekmečevo mrežo brcnil z roba kazenskega prostora.

Tretji kandidat za avtorja gola kroga je izkušeni mariborski veteran Rok Kronaveter. Vijoličasti so gostovali v Domžalah, kjer so kar s 5:0 premagali Radomlje. Razigrani Kronaveter je sodeloval pri kar treh zadetkih. Za dva je podal, drugega na tekmi je zabil kar sam. V 13. minuti tekme je izvedel prosti strel s 17 metrov in z natančno odmerjenim udarcem premagal vratarja domačih.

V zadnjem času zelo razigrani Celjani so se tokrat doma pomerili z Domžalami in jih premagali z 2:1. Gostje so povedli že v prvi minuti, gostitelji pa za vse tri točke zadeli v 87. minuti. Zmagoviti gol je dosegel Vasilije Janjičić, ki je žogo z dobrih 14 metrov silovito poslal v domžalsko mrežo.

Za najlepši gol 10. kroga Prve lige Telemach lahko glasujete na Sportklubovi spletni strani.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord