Zimski športi

Jakov Fak 17. v Franciji

Chambery, 18. 12. 2022 13.04 |

Norvežan Johannes Dale je zmagal na biatlonski tekmi s skupinskim startom za svetovni pokal v francoskem Le Grand Bornandu. Edini slovenski tekmovalec Jakov Fak je bil 17. (1:14,2/3).

Jakov Fak
Jakov Fak FOTO: AP

Na 15 km je moral Johannes Dale enkrat v kazenski krog. V dvoboju za zmago je v zaključku popustil Sturla Holm Laegreid in zasedel drugo mesto s tremi desetinkami zaostanka in z dvema dodatnima krogoma. Tretji je bil še tretji Norvežan in vodilni v svetovnem pokalu, Johannes Thingnes Boe (+10,6/3). Jakov Fak je začel na 20. mestu med trideseterico, bil mesto višje pred prvim streljanjem leže, po katerem je moral v kazenski krog in zato je izgubil dve mesti. Tudi po drugem strelskem postanku je moral v kazenski krog, a je ostal na 21. mestu.

Prvo streljanje leže je Faku tudi prineslo kazenski krog in 22. je bil pred zadnjim streljanjem. Tega je opravil brezhibno ter napredoval na 19. mesto. Do cilja je pridobil še dve mesti.