Man Utd po šoku proti Liverpoolu tokrat navdušil

Evropa 9. Mar 202323:01 > 23:13
Wout Wehorst proslavlja zadnji gol Manchester Uniteda. FOTO: Guliverimages.

Angleški velikan Manchester United je na prvi tekmi osmine finala v nogometni evropski ligi s 4:1 premagal špansko ekipo Betis. Italijanski Juventus pa je na domači zelenici z 1:0 premagal nemški Freiburg. Turški Fenerbahče slovenskega reprezentanta Mihe Zajca je v gosteh z 0:2 izgubil proti Sevilli.

Rdeči vragi so po razočaranju na prvenstvenem derbiju proti Liverpoolu (0:7) v enaki postavi začeli dvoboj proti Betisu in po šestih minutah povedli. Z močnim strelom je bil natančen Marcus Rashford. Že do polčasa pa so tudi Andaluzijci pokazali zobe in izenačili prek Ayozeja Pereza v 32. minuti.

V drugem polčasu pa je prevladoval United in dosegel še tri gole. Najprej je lepo z roba kazenskega prostora zadel Antony (52.), Bruno Fernandes je šest minut kasneje z glavo po udarcu s kota povišal na 3:1, končni izid pa je v 82. minuti postavil Wout Weghorst.

Juventus, za katerega zaradi disciplinskih razlogov ni igral Paul Pogba, je do zmage prišel po lepi podaji Filipa Kostića in zadetku z glavo Angela Di Marie (53.). Nemcem so sicer sodniki upravičeno po ogledu posnetka razveljavili zadetek za izenačenje.

Zadetek s tekme Juventus – Freiburg:

Drugi andaluzijski klub, Sevilla, je premagal turški Fenerhahče. Joan Jordan je gol dosegel v 56. minuti, Erik Lamela pa je končni izid postavil v 85. minuti. Miha Zajc je vso tekmo presedel na klopi turškega kluba.

Zadetka s tekme Sevilla – Fenerbahče:

Ukrajinski Šahtar Doneck in nizozemski Feyenoord sta se v Varšavi, kjer Šahtar gostuje zaradi vojne v svoji državi, razšla z neodločenim izidom 1:1. Edini zadetek za Ukrajince je dosegel Jaroslav Rakitskij (78.), v 88. minuti pa je izenačil rezervist Ezequiel Bullaude.

Arsenal je dvoboj v Lizboni dobro začel in povedel prek Williama Salibe v 22. minuti. Domači so izenačili 12 minut kasneje po golu Goncala Inacia, v drugem polčasu pa so kronali premoč v 55. minuti, ko je bil natančen Paulinho. Veselje domačih pa ni trajalo dolgo, saj je šest minut kasneje lastno mrežo zatresel Hidemasa Morita.

Zadetki s tekme Sporting – Arsenal:

Dvoboj Rome in španskega Reala Sociedada je dobil italijanski predstavnik. V prvem polčasu se je pod zadetek varovancev Joseja Mourinha v večnem mestu podpisal Stephan El Shaarawy v 13. minuti, v drugem pa je bil v 87. minuti uspešen še Marash Kambulla.

Zadetka s tekme Roma – Real Sociedad:

Bayer Leverkusen je upravičil vlogo favorita proti madžarskemu Ferencvarosu. V deseti minuti je za domače zadel Kerem Demirbay, v 86. minuti pa je za končnih 2:0 zadel Edmond Tapsoba.

V prvem delu sporeda sta se pomerila še Union Berlin in Union St. Gilloise ter se razšla z remijem 3:3. Belgijci so povedli po golu Victorja Bonifaceja v 28. minuti, še pred polčasom pa je v 42. minuti izenačil Josip Juranović.

V drugem polčasu so padli še štirje goli. Belgijce je vnovič v vodstvo popeljal Yorbe Vertessen v 58. minuti, Robin Knoche pa je izenačil za Berlinčane, potem ko je v 69. minuti v mrežo pospravil svoj odbitek po zapravljeni enajstmetrovki. Za še tretje vodstvo Uniona St. Gilloisa je v 72. minuti drugič na tekmi zadel Boniface, končni izid pa je postavil Sven Michel v 89. minuti.

Povratne tekme bodo naslednji četrtek, žreb parov četrtfinala in polfinala pa bo 17. marca v Nyonu.