Borbene Celjane velika Barcelona strla šele v zadnjem delu tekme

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na gostovanju pri katalonskem rokometnem velikanu Barceloni znova pokazali odlično igro. Odlično so se upirali skozi celotno tekmo ter 15 minut pred koncem tekme celo povedli. Enajstkratnemu evropskemu prvaku je nato uspelo narediti serijo 5:0, po kateri se Celjani niso uspeli več pobrati. Katalonski zvezdniki so Celjani v zaključku tekme strli z delnim izidom 12:3. Končni izid je bil 38:30.

Na začetku srečanja so gostitelji hitro povedli z 2:0, a so jim Celjani takoj vrnili z enako mero. Domači so nato prevzeli vajeti igre v svoje roke in v začetku 10. minute povedli z 9:4. Pivovarji so nato ujeli ritem in se do 18. minute približali na dva zadetka (12:10). Barcelona je nato znova nekoliko odskočila in preko nekdanjega Celjana Blaža Janca izenačila najvišjo prednost 15:11. Po vnovični vrnitvi Celjanov in znižanju na dva zadetka, je Barcelona znova odgovorila z boljšo igro ter polčas končala z rezultatom 19:15.

Tudi uvod drugega polčasa je bil v znamenju Barcelone, ki prišla do petih golov prednosti (21:16). Ko se je zdelo, da je rokometni velikan zlomil mlado celjsko zasedbo, so ti odgovorili in do 40. minute zaostanek stopili na zgolj en zadetek. Ko so Celjani v 45. minuti uspeli celo povesti za gol ter imeli tudi napad za dva gola prednosti, je malenkost zadišalo po novi senzacionalni zmagi. Barcelona je nato vnovič stopila na plin in v zadnjih deset minut tekme odšla s prednostjo treh zadetkov (30:27), v končnici pa so aktualni evropski prvaki razblinili celjske sanje po novi senzaciji in zmagali z 38:30.

Celjani bodo tekme lige prvakov nadaljevali v sredo, 5. oktobra, ko bodo doma gostili trenutno vodilno ekipo francoskega prvenstva Nantes.