Dončić prvi strelec Dallasa ob zmagi nad Houstonom

Košarkarji Dallas Mavericks so serijo petih zaporednih gostovanj v severnoameriški ligi NBA začeli z zmago. Houston Rockets so premagali s 113:100, slovenski zvezdnik Luka Dončić je k uspehu prispeval 30 točk, 14 skokov in šest podaj. To je bila šesta zmaga Teksašanov na zadnjih sedmih obračunih.

Luka Dončić Foto: STA
Luka Dončić Foto: STA

HOUSTON > Dallas proti zadnji ekipi zahodne konference ni dopustil presenečenja, že ob polčasu je vodil s 67:44, v zadnjo četrtino je vstopil s 24 točkami prednosti (96:72). Domači, ki letos še na tretji tekmi niso premagali košarkarjev Dallasa, so dobili zadnjo četrtino, kar pa je zadoščalo zgolj za omilitev poraza.

Vseeno so se košarkarji Houstona toliko približali, da je bil trener Dallasa Jason Kidd prisiljen v igro poslati Luko Dončića, ki je na koncu na parketu skupaj prebil 35:42 minute, in Dwighta Powlla, katerima je sicer v celotnem zadnjem delu igre želel nameniti počitek.

"Imel sem občutek, da gre tekma v napačno smer, kar smo morali upočasniti. Zato smo ju znova poslali v igro. Ta dva igralca sta potem znova prevzela vajeti tekme," je po koncu menil Kidd.

Powell je za Dallas dosegel 26 točk, s čimer je izenačil svoj najboljši strelski dosežek, in 12 skokov, medtem ko je Spencer Dinwiddie prispeval 16 točk in sedem podaj. Teksašani so zdaj pri 41 zmagah in 26 porazih, kar jih trenutno uvršča na peto mesto zahodne konference.

Za domače sta po 17 točk dosegla Kevin Porter Jr. in Josh Christopher, Bruno Fernando je dosegel točko manj, poleg tega pa je za Houston s klopi dodal še 11 skokov.

"Danes so si zmage želeli bolj kot mi. Igrali so bolje od nas," pa je tekmo ocenil Christopher.

Dallas nova tekma čaka že v nedeljo zvečer ob 20.30 po slovenskem času, ko bo gostoval pri Boston Celtics. Dve uri in pol prej pa se bo začel obračun Brooklyn Nets Gorana Dragića in New York Knicks.

Tudi Boston, za katerega je Jayson Tatum dosegel 31 točk, je ponoči prišel do zmage, in sicer je bil s 114:103 boljši od Detroit Pistons.

Prva ekipa vzhodne konference Miami Heat je na domačem parketu s 117:105 opravila s Cleveland Cavaliers. Bam Adebayo, ki je iz igre metal 11:16, je bil s 30 točkami najboljši strelec obračuna. Na drugi strani je prvo moštvo zahodne konference Phoenix Suns na domačem parketu doživelo poraz. Za uspeh Toronto Raptors s 117:112 je bil z 42 točkami najzaslužnejši Gary Trent Jr.

Ekipa San Antonio Spurs je tesno s 104:102 premagala Utah Jazz, prvo ime tekme pa je bil trener domačih Gregg Popovich, ki je prišel do rekordne 1336. zmage v rednem delu lige NBA. "Vsi si delimo ta rekord. Ni moj, je naš, spada tukaj v mesto," je dejal po tekmi. To je bila za Popovicha 2030. tekma v 26. sezoni pri San Antoniu, edini ekipi, ki jo je kot glavni trener vodil v ligi.

Ob zmagi Los Angeles Lakers s 122:109 proti Washington Wizards je LeBron James pri 37 letih petnajstič v karieri dosegel 50 točk. S tem je postal prvi košarkar starejši od 35 let, ki mu je to uspelo večkrat. V dresu Lakersov je do meje 50 točk prišel tretjič, nazadnje preteklo nedeljo, ko se je ob zmagi proti Golden Statu ustavil pri 56 točkah.

Atalanta Hawks je s 112:106 premagala LA Clippers, Orlando Magic s 118:110 Minnesoto Timberwolves, Memphis Grizzlies s 118:114 New York Knicks, košarkarji Charlotte Hornets pa so bili v poplavi košev s 142:120 boljši od New Orleans Pelicans.