Nova KBM Branik Calcit Volley Liga MEVZA

Četrtek, 26. 1. 2023, 19.40

Srednjeevropska liga, MEVZA, ženske, 3. turnir

Bankirke na domačem turnirju boljše tudi od vodilnih

Pokal CEV: Nova KBM Branika - Pölkky Kuusamo | Mariborčanke so po Kamničankah ugnale še vodilno zasedbo tekmovanja. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Mariborčanke so po Kamničankah ugnale še vodilno zasedbo tekmovanja.

Odbojkarice Nove KBM Branik so na domačem terenu v dvorani Lukna odigrale še drugo tekmo tretjega turnirja srednjeevropske lige in po torkovi zmagi nad Kamničankami bodo danes s 3:0 v nizih premagale še vodilno madžarsko zasedbo Swietelsky-Bekescsaba. Ta je sicer v sredo proti calcitkovkam doživela prvi poraz. Mariborčanke so zdaj s tremi zmagami druge na lestvici.

Calcit Volley Tenerife
Sportal Kamničanke premagale vodilne Madžarke
Sportal Mariborčanke prvič v sezoni boljše od Kamničank

Mariborskim odbojkaricam je domači turnir srednjeevropske lige povsem uspel. Potem ko so v torek dobile slovenski derbi proti Calcitu, so tokrat ugnale še vedno vodilno ekipo lige, madžarsko Swietelsky Bekescsabo, ki tako Slovenijo zapušča z dvema porazoma.

Varovanke Bruna Najdiča so s tretjo zmago že končale tekmovanje s petdesetodstotnim izkupičkom, ali bo to dovolj za končno uvrstitev med najboljše štiri ekipe in s tudi uvrstitev na zaključni turnir, pa bo znano po zadnjem turnirju, na katerem bodo igrali Calcit, ukrajinski Prometej in zagrebška Mladost.

Madžarska ekipa, ki si je nastop na zaključnem turnirju zagotovila že po štirih tekmah, ni bila na ravni Mariborčank. Te so že na začetku tekme po servisih Lorene Lorber Fijok povedle s 7:0, niz pa brez pretresov pripeljale do konca.

Tudi v drugem so na začetku zanesljivo povedle, a so jih tekmice bolj uspešno lovile, pred končnico so se približale na 19:20, toda na koncu so bili za njih usodni servisi Ronje Štampar. Ta je niz zaključila z asom, s tem pa tudi končala odpor madžarske ekipe, ki v tretjem nizu ni bila več konkurenčna, poroča STA.