Karim Benzema je na Santiagu Bernabeuu pisal zgodovino

Prenovljeni štadion Reala Madrida je navdihnil Francoza, ki je dosegel trojček golov za zmago s 4:2 in vrh lestvice. Atletico Madrid do zmage v 99. minuti.
Fotografija: Vrnitev na prenovljeni štadion Santiago Bernabeu je motivirala Karima Benzemaja in druge Realove nogometaše. FOTO: Susana Vera/Reuters

Atletico Madrid je v Barceloni v prvi nedeljski tekmi 4. kola elitne španske nogometne lige s Slovencem Janom Oblakom v vratih premagal tamkajšnji Espanyol z 2:1 (0:1) in ima 10 točk, tako kot Valencia in Real Madrid. Slednji vodi pred Valencio in Atleticom.

Real Madrid je ob vrnitvi na prenovljeni štadion Santiago Bernabeu v drugem polčasu strl odpor ekipe Celta Vigo. Ta je dvakrat vodila, uspešna sta bila Santi Mina (4.), Franco Cervi (31.), ob polčasu je bilo 2:1 za goste. Za Real je v prvem delu zadel Karim Benzema v 24. minuti, nato pa je vratarja gostov premagal še dvakrat v 46. in 87. minuti iz bele pike. Uspešna sta bila tudi Vinicius Junior (54.) in Eduardo Camavinga (72.).

Valencia je s 4:1 na gostovanju odpravila Osasuno, čeprav je bila od 8. minute v zaostanku po lepem strelu Jona Moncayolae. Nato pa so po vrsti zadeli Maximiliano Gomez (26.), z avtogolom Aridane (51.), Gonzalo Guedes (55.) in Omar Alderete (73.).

V Barceloni je Oblaka v 40. minuti premagal Raul de Tomas. V 79. minuti je izenačil Yannick Carrasco. Odločilni gol za branilce španskega naslova je zabil Thomas Lemar v 99. minuti dvoboja.

Pet minut pred koncem polčasa je Raul de Tomas zadel z glavo v osrčju kazenskega prostora gostov in žogo poslal v spodnji desni kot vrat Oblaka. Po akciji s kota mu je za prvi gol Espanyola v tej sezoni podal Adrian Embarba.

Brnailec naslova španskega prvaka Ateltico Madrid in Jan oblak sta se zmage veselila v deveti minuti sodnikovega dodatka. FOTO: Juan Medina/Reuters

Carrasco se je 11 minut pred koncem dvoboja dobro znašel in z levo nogo iz težkega položaja poslal žogo v mrežo domačih. V izdihljajih tekme, že v deveti minuti sodnikovega dodatka, je Lemar z leve strani kazenskega prostora v odločilni gol pretvoril podajo Carrasca.

Real Sociedad je z 2:0 in dvema goloma Mikela Oyarzabala (71. in 84.) prav tako na tujem Cadiz. Začasno se je na vrh razpredelnice v soboto zavihtel Athletico iz Bilbaa, ko je doma premagala Mallorco z 2:0. Bilbau sta zmago z goloma v 68. in 74. minuti zagotovila Dani Vivian in Inaki Williams. Pri obeh zadetkih je bil podajalec Iker Muniain. Obe ekipi sta bili doslej neporaženi. Pred tem sta se Levante in Rayo Vallecano razšla z 1:1.

Kolo bosta v ponedeljek končala obračuna Getafe – Elche (20.00) in Granada – Betis Sevilla (22.00). Tekmi Villarreal – Alaves in Sevilla – Barcelona so preložili.