Prvi junak tekme na areni Z'Dežele je bil vratar Olimpije Matevž Vidovšek, ki je ubranil vseh devet strelov Celja v okvir vrat. Foto: www.alesfevzer.com

Prve pol ure derbija kroga je prineslo po tri strele na obeh straneh, pri čemer pa so le Celjani merili v okvir vrat. Prvi polčas je zaznamovala poškodba Svita Sešlarja v 25. minuti. 21-letnik je eden ključnih igralcev Olimpije, od katerega je odvisen razvoj napada po desni strani. V 36. minuti je Timi Elšnik s prostega strela z 19 metrov poslal žogo tik nad vratnico celjskih vrat, kar je bila najlepša priložnost Olimpije v prvem delu.

Celjani igrali in streljali, Olimpija pa zmagala

Nemogoče je mogoče – Celje ni povedlo

Po odmoru je Celje krenilo v popolno ofenzivo. V treh minutah igre so grofje sprožili kar sedem strelov, v eni akciji je Matevž Vidovšek v nekaj sekundah ubranil kar tri nevarne strele, gola ni bilo in vratar Olimpije je na koncu zaradi udarca obležal. Neverjeten niz priložnosti za gostitelje, po katerih so se le čudili, kako da ne vodijo z 1:0.

V Celju je Olimpija dosegla 11. zmago na 28 prvoligaškemu gostovanju. V Savinjski dolini so Ljubljančani izgubili zgolj štirikrat. Foto: www.alesfevzer.com

V 54. minuti je domači kapetan Denis Popović s prostega strela z zavito žogo obšel živi zid, a je žoga stresla le desno vratnico. V 68. minuti se je Vidovšek znova proslavil, ko je iz oči v oči začaral Ikwuemesija, ki je streljal naravnost v Olimpijinega vratarja. Ta je nato še snel odbito žogo z noge Lovra Bizjaka.

Kdor ga ne da, ga dobi

Za vse zgrešene priložnosti so bili Celjani kaznovani v zadnjih desetih minutah tekme. V enem izmed redkih napadov je Estrada umiril žogo, jo oddal Mariu Kvesiću, ki je v kazenskem prostoru našel rezervnega napadalca. Admir Bistrić se je obrnil in s privzdignjeno žogo matiral Matka Obradovića za vodstvo gostov z 1:0.

Do konca so se vrstili poskusi Celja, a so streljali premalo natančno in na koncu so se zmaji razveselili 20. zmage v Prvi ligi, kjer imajo tako še naprej ogromnih 16 točk prednosti pred drugim Mariborom.

Število strelov dobro povzame zgodbo derbija: poskusi strelov 18:11, streli v okvir vrat 9:3. "Olimpija je vedno ista, a imamo kdaj malo slabše tekme. Fantje so pokazali, kako igra in mora igrati Olimpija. Glede mojih obramb: to je moje delo, zato sem v vratih," je za Sportklub v prvi izjavi povedal osrednji junak tekme v Celju.

Popolnih pol ure Maribora

Vijoličasti so v Ljubljani v devetih minutah sredi prvega polčasa zadeli trikrat in kazalo je na prepričljivo zmago, toda gostitelji so v drugem polčasu zaigrali kot prerojeni. Do 60. minute so ujeli priključek in pritiskali za tretji gol, vendar je mariborska obramba vendarle zdržala.

Državni prvaki so v prestolnici nastopili brez kaznovanih Josipa Iličića in Martina Milca, zaradi poškodb pa sta manjkala še najboljši strelec lige Žan Vipotnik in Gregor Sikošek.

Bravo je izpeljal prvo nevarno akcijo na tekmi, po podaji Denisa Bušnje pa se je iz neposredne bližine slabo znašel Luka Štor in žogo s strelom v tla poslal v prečko.

Maribor je povedel v 21. minuti. Marko Tolić je lepo podal do Arnela Jakupovića, ki se je sam znašel pred vratarjem Brava Matijo Orbanićem in ga rutinirano premagal. To je bil prvi gol Jakupovića v dresu Maribora.

Le štiri minute pozneje so vijoličasti povišali prednost. Začetnik akcije je bil Tolić, ki je podal do Ivana Brnića in stekel v kazenski prostor. Brnić ga je našel z visoko žogo in Tolić je zadel z glavo za svoj šesti prvenstveni gol.

Tretji gol Maribora je bil priznan šele po dolgem ogledu videoposnetka. Po prostem strelu je gol z neposredne bližine z nogo dosegel Max Watson. Stranski sodnik je dvignil zastavico in označil prepovedani položaj, a je počasni posnetek pokazal, da je bil zadetek Šveda regularen.

Zadetki s tekme Bravo – Maribor
Razmerje strelov na tekmi Bravo – Maribor: 6:6 v strelih v okvir vrat in 13:8 v poskusih za Ljubljančane. Foto: www.alesfevzer.com

Na koncu v zraku visel gol za 3:3

Šiškarji so znižali izid na začetku drugega polčasa. Ob globinski podaji Martina Kramariča je bil prekratek Luka Uskoković. Žoga je prišla do Štora, ki jo je mirno potisnil ob vratarju Ažbetu Jugu.

Bravo je v naslednjih minutah zapravil še dve priložnosti, priključek pa je ujel v 60. minuti. Z leve strani je visok predložek poslal Matija Kavčič, žogo pa je z glavo v mrežo preusmeril David Flakus Bosilj.

Domači so z vse močnejšim vetrom v hrbet še naprej igrali bolje, imeli nekaj obetavnih položajev za dosego zadetka, a zadnja podaja ni našla poti do naslovnikov. V 81. minuti je od daleč poskusil Žan Trontelj, a nekoliko z desne strani ni ogrozil Juga.

Radomlje po sedmih letih premagale Domžale

V Domžalah sta se soočila sosednja kluba, kjer pa je prišlo do presenečenja, saj so Radomlje dosegle prvo medsebojno zmago po sedmih letih. Domžale, ki so v nedeljo s kar 4:1 premagale vodilno Olimpijo, so doživele hladno prho. Radomlje, ki sicer na stadionu ob Kamniški Bistrici igrajo svoje domače prvoligaške tekme, so drugič zapored zmagale, s čimer so se povzpele na varno 7. mesto.

Ester Sokler je zadel ob obeh zaporednih zmagah Radomelj, na zadnjih petih tekmah pa je dosegel vse svoje štiri gole sezone. Foto: www.alesfevzer.com

Že v 13. minuti je bliskovit napad učinkovito s 14 metrov zaključil Ester Sokler. V prvem polčasu so mlinarji prevladovali in imeli še nekaj nevarnih priložnosti. Na začetku drugega polčasa so Domžale izenačile po igranju gostujočega branilca z roko v 16-m prostoru. Natančen izvajalec 11-m je bil Franko Kovačević.

Odločil slalom Francoza Nlanduja

Vendar so Radomljani znova povedli že v 56. minuti, ko je pravi slalom uprizoril Darly Nlandu. Privlačen gol Francoza, ki je na koncu tudi odločil lokalni dvoboj. Sicer so Domžalčani v 70. minuti že slavili drugi zadetek Kovačevića, a je bil gol razveljavljen, ker je žoga med akcijo že zapustila meje igrišča. Do konca je gostujoča obramba zdržala in zasedba Oliverja Bogatinova je dosegla dragoceno peto ligaško zmago sezone.

Zadetki s tekme Domžale – Radomlje

V četrtek sta še preostali tekmi 27. kroga. Primorski obračun Tabor Sežana – Gorica je hkrati derbi dna lestvice in izredno pomembna tekma v boju za obstanek. Za konec sledi srečanje Mura – Koper, kjer Prekmurci iščejo zmago, s katero bi se vmešali v boj za Evropo.