Madžari boljši tudi v četrto, zmaji zdrsnili iz šesterice

Hokej 4. Feb 202222:54 > 23:04 0 komentarjev

Ljubljanski hokejisti so se v zgoščenem februarskem urniku v 24 urah dvakrat pomerili s starimi znanci z Madžarske in po porazu v Tivoliju doživeli gladek poraz tudi v dvorani Gabor Ocskay v Fehervarju. (2:5).

Po novem porazu so se zeleno-beli, ki so bili dolgo celo presenečenje in vodilna ekipa prvenstva, znašli v nevarnem območju, da izpadejo z mest, ki prinašajo neposredno uvrstitev v končnico.

Uvod je tokrat obetal drugačen razplet, saj so zmago v 16. minuti po golih Bastiena Maie in Nika Simšiča ob igralcu več na ledu povedli z 2:0. Žal pa se je ljubljanskim strelcem po vodstvu ustavilo in Paavo Holsa je do konca tekme kar petkrat pobral plošček iz svoje mreže.

Fehervar – Olimpija 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Strelci: 0:1 Maia (Piche, 10.), 0:2 Simšič (Piche, Ropret, 16.), 1:2 Nilsson (Petan, Atkinson, 18.), 2:2 Hari (Shaw, Atkinson, 21.), 3:2 Shaw (Hari, Kuralt, 27.), 4:2 Petan (Erdely, Sarauer, 54.), 5:2 Kuralt (Atkinson, Nilsson, 55.)

Vse do 54. minute so bili Ljubljančani blizu vsaj točki, nato pa sta Alexander Petan in Anže Kuralt v razmaku 74 sekund zapečatila usodo slovenske ekipe in dosegla končni izid.

To je bil že četrti poraz Ljubljančanov na medsebojnih tekmah s Fehervarjem v tej sezoni.

Izjava Mitje Šivica:

“Tekmo smo odprli zelo dobro. V prvi tretjini smo bili veliko boljša ekipa, a so na žalost pred odmorom znižali na 2:1. Nato so iz garderobe prišli kot prerojeni, v prvih 8, 9 minutah so nas povsem nadigrali. To bi morali preživeti, a nismo. Njihov vratar je ob koncu drugega dela ubranil dve lepi priložnosti. Vseeno smo bili v igri za točke do konca, a so spet zadeli iz nič in tekma je šla v drugo smer. Moramo nadaljevati in verjeti. S trudom sem zadovoljen. A vsi fantje bodo morali dvigniti nivo igre. Gremo naprej.”

Zaradi odpovedi nedeljske tekme z Bolzanom Olimpijo zdaj čaka nekaj dni za nabiranje moči. V torek je nato na vrsti polfinale slovenskega prvenstva z Jesenicami, že v sredo pa je predvidena nova tekma z Bolzanom.