Tanguy Nianzou se je z rojakom Kingsleyjem Comanom veselil prvega zadetka v Bundesligi. Foto: Reuters

Trener Julian Nagelsmann je moral precej premešati obrambo, saj so manjkali Niklas Süle, Benjamin Pavard in Alphonso Davies. Vrnil se je Josip Stanišić, priložnost je dobil tudi 19-letni Francoz Tanguy Nianzou, ki se je zelo izkazal.

Izjemen strel Comana podrl vse načrte Berlinčanov
Prvo veliko priložnost je imel Sheraldo Becker, ki je v 6. minuti z glavo streljal malce mimo vrat. Po četrt ure igre je Lucas Hernandez na levi strani našel Kingsleyja Comana, ki si je naravnal žogo na levico in z roba kazenskega prostora poslal žogo pod prečko. Izjemen strel Francoza, vratar Andreas Luthe je bil malce prekratek.

Robert Lewandowski je lani postavil rekord Bundeslige z 41 zadetki. Na zadnjih sedmih tekmah sezone ima še možnost tega podreti, manjka mu še deset golov. Foto: Reuters

Union se ni odločil za "bunker". Robin Knoche je v 22. minuti zapretil z glavo, vendar se je izkazal Manuel Neuer. Precej učinkovitejši je bil Bayern. Joshua Kimmich je v 25. minuti podal z desne strani pred vrata, Nianzou pa je z glavo povišal na 2:0. To je bil prvi zadetek francoskega najstnika v dresu Bavarcev.

Lewandowski že presegel mejo 30 golov
Tik pred odmorom je branilec Pavel Jaeckel z glavo slabo podal nazaj do Lutheja, ki je zapustil vrata in stekel proti žogi. Hitrejši je bil Robert Lewandowski in Luthe ga je podrl v kazenskem prostoru. Poljak je kar sam izvedel najstrožjo kazen in zanesljivo povišal na 3:0.

Takoj na začetku drugega polčasa je Lewandowski dosegel že 31. zadetek v letošnji sezoni, ko je z levico unovčil podajo Jamala Musiale.

"Zmaga je bila zaslužena, a previsoka. Lahko bi prejeli zadetek za 1:1, izkazal se je Manuel Neuer. Na zadnjih dveh tekmah smo imeli nekaj smole in ni nam uspelo doseči zmagovitega zadetka, tokrat smo imeli kar nekaj sreče, da nismo prejeli nobenega gola. Zelo se je izkazal Nianzou. Vesel sem, da je prvič zadel v Bundesligi. Dortmund je dobil zadnje tekme, približal se je na štiri točke zaostanke, zato je bila današnja zmaga nujna," je povedal Nagelsmann.

Borussia le do točke v Kölnu
Na nedeljski večerni tekmi je Köln odščipnil dve pomembni točki dortmundski Borussii (1:1). V boju za naslov je tako Bayern znova ušel na šest točk. Dortmundu ni pomagala niti vrnitev zvezdnika Erlinga Haalanda, ki je prvič po dveh mesecih znova začel tekmo v prvi enajsterici.

Črno-rumene je v 8. minuti v vodstvo popeljal Marius Wolf z levico po podaji Juda Bellinghama. Anthony Modeste je sedem minut pred odmorom z glavo podal pred vrata, Sebastian Andersson pa je iz bližine izenačil.

V drugem polčasu je imel največjo priložnost Haaland, ki se je sam znašel pred vratarjem Marvinom Schwäbejem, a ga ni uspel ukaniti.

Ishak Belfodil je dosegel drugi zadetek za Hertho, ki se je veselila prve zmage v spomladanskem delu. Foto: Reuters

Hertha pod vodstvom pomočnika Fotheringhama povozila Hoffenheim
Hertha je zaradi slabih izidov zamenjala trenerja. Sloviti Felix Magath zaradi okužbe danes še ni mogel voditi ekipe, a duh sprememb je vseeno dobro vplival na igralce, ki so prvič po treh mesecih zmagali. Ekipo je vodil njegov pomočnik Mark Fotheringham. Na olimpijskem stadionu so ugnali šestouvrščeni Hoffenheim s 3:0.

Burkardt dosegel najhitrejši gol sezone
Mainz je premagal Arminio s 4:0. Zadetek Jonathana Burkardta že po 27 sekundah tekme je bil najhitreje doseženi gol v tej sezoni Bundeslige.

Navijači Bochuma zadeli stranskega sodnika s kozarcem piva
Že v petek se je zgodil velik incident na tekmi med Bochumom in Borussio Mönchengladbach. Tekma je bila prekinjena v 68. minuti, ker so navijači stranskega sodnika zadeli v glavo s plastičnim kozarcem za pivo. Gostje so vodili z 2:0 in bodo za zeleno mizo kmalu dobili vse tri točke.