Dončić ostal brez čarovnije proti Orlandu

Košarka 10. Nov 20223:26 0 komentarjev

Luka Dončić je prvič v letošnji sezoni ostal pod mejo 30 točk na eni tekmi, ekipa Orlanda pa je poskrbela za nov poraz Dallasa (94:87). Slovenski zvezdnik je tokrat dosegel le 24 točk, hkrati pa zgrešil 20 metov iz igre.

Dallas Mavericks so v drugem polčasu tekme z Orlando Magic povsem popustili in na koncu izgubili s 94:87. Za Dallas je to četrti poraz v sezoni ob šestih zmagah, za Orlando pa šele tretja zmaga ob devetih porazih.

Mavericksi so se tokrat izognili slabemu začetku in ob koncu prve četrtine vodili z 28:24, potem ko sta Luka Dončić in Spencer Dinwiddie v prvih 12 minutah igre skupaj dosegla 20 točk. V drugi četrtini je dvojica dodala še nekaj več, saj je Dallas ob polčasu vodil s 54:50. Dončić je v prvem polčasu dosegel 17 točk, Dinwiddie pa 16 točk. Tako se je zdelo, da bo slovenski zvezdnik vpisal novo tekmo, na kateri bo dosegel vsaj 30 točk.

Dallasu met nikakor ni stekel

V drugem polčasu je Orlando še naprej ostajal v igri tudi za zmago, saj so Mavericksi v tretji četrtini padli v strelsko krizo, v glavni vlogi pa je bil Dončić, ki nikakor ni mogel zadeti koša iz igre.

V četrti četrtini je bil Dinwiddie tisti, ki je Dallas ohranjal pri življenju, vendar Mavericksi niso mogli dohajati Orlanda v končnici tekme.

“Zgrešili smo odprte mete. V tej ligi ne smeš zgrešiti teh metov,” je dejal trener Dallasa Jason Kidd. “Imeli smo veliko dobrih priložnosti. Moramo jih le izkoristiti.”

Spencer Dinwiddie je zaman prikazal svojo najboljšo predstavo sezone. Dončić je s 24 točkami, šestimi skoki, šestimi asistencami, tremi ukradenimi žogami in dvema blokadama pri metu iz igre 9/29 končal svoj niz zaporednih tekem z vsaj 30 točkami na začetku sezone.

Vendar pa ni bil samo Dončić tisti, ki je imel težave z metom iz igre. Reggie Bullock ni zadel nobenega meta za tri točke, Tim Hardaway Jr. pa je zadel le dva meta iz igre. Dallas je tako pogrešal strelce s klopi, kot je Christian Wood, ki se zaradi manjše poškodbe ni odpravil na gostovanje.

Glavni razlog za poraz pa bi lahko pripisali razliki v skoku. Orlando je dobil 49 skokov, Dallas na drugi strani le 29. Franz Wagner, Wendell Carter Jr., Bol Bol in Mo Bamba so lahko dosegali točke brez večjega odpora.

Mavericksi se bodo skušali vrniti na zmagovita pota že v noči na petek, ko bodo gostovali v Washingtonu, kjer se bodo pomerili s starim znancem Kristapsom Porzingisom in ekipo Wizardsov.

Rekord Chamberlaina ostaja nedotakljiv

Poleg Dončića je bil edini igralec, ki je sezono v NBA začel z devetimi tekmami s 30 ali več točkami, Wilt Chamberlain, ki je 30 ali več točk dosegel na prvih 23 tekmah sezone 1962-63.

Praznih rok tudi Dragić in Čančar

Brez zmag sta ostala tudi Goran Dragić in Vlatko Čančar. Gogi je s Chicagom doma gostil Pelikane iz New Orleansa in klonil s 111:115. Zlati slovenski kapetan v dobih 25 minutah igre dosegel 14 točk (met iz igre: 6/11), 6 asistenc in dodal še dva skoka, medtem ko Čančar ni dobil priložnosti za igro.