PLT: Zmaga Maribora za idealno slovo Marcosa Tavaresa

Nogomet 14. Maj 202222:00 > 23:01

Maribor je na zadnji domači tekmi svojega najboljšega strelca Marcosa Tavaresa in predzadnji v letošnji Prvi ligi Telemach premagal Aluminij s 3:1 in ostaja v igri za naslov. Že popoldan so nogometaši Brava v gosteh dosegli minimalno zmago proti Taboru iz Sežane.

Spektakularna tekma v Ljudskem vrtu, polna emocij, se je končala s pomembno zmago domačih proti Aluminiju. V luči slovesa velikega Marcosa Tavaresa, bi bil obračun z rezultatskega vidika danes bržkone povsem nepomemben, če se vijolični ne bi borili za naslov prvaka.

Domači so tekmo dobili s 3:1, potem ko so po zadetku Nkama na odmor odšli z golom zaostanka, a v drugem delu z goli Ivanovića, Milca in Antolina v enajstih minutah poskrbeli za velik preobrat. Na svoj račun je prišel tudi Tavares, ki je v igro vstopil v 84. minuti, po zadnjem pisku sodniške piščale pa z navijači rajal na igrišču.

Maribor je z današnjo zmago vsaj do ponedeljkove tekme Kopra in Radomelj skočil na prvo mesto in ostaja v igri za osvojitev nove prvenstvene zvezdice, o kateri se bo odločalo v zadnjem krogu.

Šiškarji zagrenili življenja Krašovcem

Bravo je še drugič v letošnji sezoni v gosteh premagal Tabor Sežano. Tekmo, ki se je razživela v drugem polčasu, je že v 28. minuti odločil napadalec Ljubljančanov Gregor Bajde in močno zagrenil življenja Kraševcev, ki so danes potrebovali točko, da bi si zagotovili deveto mesto, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek med prvoligaši. Tabor v tej sezoni tako ostaja pri vsega treh zmagah na domačem igriščut, saj je premagal le Aluminij, Celje in Domžale.

Marcos odhaja pod pritiskom, Senijad povsem sproščeno

Tekma med Domžalami in Celjem bo zadnja, na kateri bo zadnjič dres rumene družine oblekel Senijad Ibričić. Mož slovitega imena, ki je v zadnjih sezonah postal zaščitni znak kluba ob Kamniški Bistrici, se bo zadnjič po igrišču zapodil na tekmi s Celjem, ki nima pravega rezultatskega pomena. No, vendarle v ozadju ostaja senca boja za peto mesto na lestvici, ki bi bilo vsaj lepotni popravek neuspešnih sezon nedeljskih nasprotnikov. Zaradi rdečega kartona, ki ga je prejel na tekmi z Radomljami, bo v taboru grofov manjkal njihov bržkone najboljši posameznik drugega dela sezone Grigory Morozov.

Na tekmah s Celjani je Senijad Ibričić dosegel šest golov in prispeval sedem asistenc. Proti nobenemu drugemu klubu ni bil v svoji karieri udeležen pri več zadetkih.

Tekma, ki je z zmagoslavjem Kopra izgubila tekmovalni naboj

Še pred nekaj dnevi se je zdelo, da bo obračun med Olimpijo in Muro odločilna tekma za tretje mesto, ki ekipi zagotavlja evropsko vozovnico. S pokalno lovoriko Kopra pa je postalo jasno, da bo za evropsko poletje dovolj že četrto mesto, slednjega pa sta si nedeljska nasprotnika že zagotovila. V Stožicah bo tako štel zgolj in samo prestiž, niti Green Dragons niti Black Gringos si namreč ne želijo po koncu sezone gledati v hrbet nasprotniku. V obeh taborih si želijo z uspešnim zaključkom sezone dvigniti moralo pred kratkim premorom in hitro bližajočem se začetku nove sezone, v kateri bosta imela obe ekipi znova najvišje ambicije.

Prva tekma teh dveh nasprotnikov je bila v skrivnostnih “korona” okoliščinah na dan tekme prestavljena na pomlad. Slavila je Olimpija z avtogolom Nardina Mulahusejnovića (1:0).

Hlajenje šampanjca ali nov zaplet v sezoni preobratov?

Koprčanom bo v ponedeljkovem popoldnevu kristalno jasno, kakšno bo njihovo izhodišče pred predzadnjo tekmo sezone. Po pokalnem zmagoslavju je Zoran Zeljković poudaril, da še ni čas za slavje in da bodo kanarčki tekmo z Radomljani dočakali maksimalno pripravljeni. Mlinarji nimajo več nikakršnega rezultatskega pritiska, a strateg Nermin Bašić poudarja, da bodo rumeno-črni pošteno oddelali svoj posel, saj nikakor ne želijo vplivati na končni razplet v boju za naslov. Glede na vložek, bi bilo veliko presenečenje, če Primorcem spodrsne na ključni stopnički sezone. Tekma bo minila tudi v znamenju zaključka kariere Ivice Guberca.

Koper je v tej sezoni dobil vse tri obračune z Radomljami.