Ante Rebić je bil junak srečanja na San Siru. Njegov zadetek v prvem polčasu je bil za Milan prvi po 482 dneh. Nazadnje je za milanski kolektiv zadel proti Genoi aprila lani. Foto: Reuters

Gostje iz Vidma so sicer poskrbeli za šok, ko so zadeli že v 2. minuti srečanja. Po predložku iz kota je z glavo iz neposredne bližine zadel Rodrigo Becao. A kaj kmalu je bil izid izenačen.

Glavni sodnik Livio Marinelli je po ogledu posnetka VAR gostiteljem dosodil 11-metrovko, ki jo je v zadetek pretvoril Theo Hernandez. Le nekaj trenutkov pozneje je prišlo do preobrata.

Theo Hernandez je v 11. minuti srečanja na San Siru z bele točke izenačil izid na 1:1. Milan je na uvodni tekmi sezone Serie A dosegel štiri zadetke prvič po letu 2010 (tedaj na tekmi proti Lecceju). Foto: Reuters

Davide Calabria je v kazenski prostor poslal uporaben predložek, Ante Rebić pa je s hitrim udarcem po sredini gola ukanil vratarja Marca Silverstrija in zadel za 2:1.

Že je kazalo, da bodo 'rossoneri' na odmor odšli z minimalno prednostjo, ko je v tretji minuti sodnikovega dodatka mrežo Mika Maignana iz težkega položaja z glavo premagal Adam Masina.

Gledalci nato v drugem polčasu niso čakali dolgo na spremembo izida, že po nekaj sekundah je Brahim Diaz odbito žogo ob desni vratnici pospravil v mrežo za 3:2.

Gostje se niso kar tako predali, nekajkrat so zapretili aktualnim italijanskim prvakom, nato pa je praktično vse dvome o končnem zmagovalcu s še drugim zadetkom na tekmi razblinil Rebić. Ta je po Diazevi globinski podaji spretno zadel v levi zgornji kot za končnih 4:2.

Nogometaši Interja so za uvod v prvenstvo zmagali v Lecceju. Romelu Lukaku (na fotografiji) je zadetek dosegel že po minuti in 22 sekundah, kar je najhitrejši zadetek v zgodovini tekem 1. kroga Serie A. Na uvodu drugega polčasa je Assan Ceesay izenačil na 1:1. Ko je že kazalo, da se bosta tekmeca razšla brez zmagovalca, je v 95. minuti tekmo odločil Interjev branilec Denzel Dumfries. Foto: Reuters
Dušan Vlahović. Foto: EPA

Na zadnjih dveh tekmah kroga sta Juventus in Napoli osvojila načrtovane točke. Napoli je v Veroni zmagal s 5:2, Juventus pa je v Torinu ukanil Sassuolo s 3:0.

Stara dama je v svojem nogometnem hramu premagala Sassuolo. Mrežo gostov je prva zatresla poletna okrepitev iz Argentine Angel Di Maria v 26. minuti, dve minuti pred koncem prvega polčasa pa je z 11-metrovke zadel še Srb Dušan Vlahović.

Srbski napadalec je v drugi polovici tekme - po asistenci Di Marie - v 51. minuti postavil končni izid tekme.