J.P./STA
4. 12. 2021, 08.13
Posodobljeno: 4. 12. 2021, 08.17
Deli članek:

Košarkarji Dallas Mavericks, katerih prvi zvezdnik je 22-letni Ljubljančan Luka Dončić, so doživeli najhujši poraz v sezoni. Potem ko so v gosteh za kar 32 točk (139:107) premagali New Orleans Pelicans, so se jim dva dni pozneje slednji maščevali v dvorani American Airlines Center in zmagali s 107:91. Dončić ni blestel in je zbral 21 točk.

Luka Dončić ni blestel.

"Ta poraz je moja krivda," je po tekmi za Dallas Morning News dejal slovenski zvezdnik, ki je v uvodnih 7:17 minute igre izgubil šest žog, in dodal: "Danes nisem imel prave energije."

Dončić je v 35 minutah na parketu 21 točkam dodal deset skokov, a iz igre zadel le sedem od 20 poskusov ter nobenega od šestih metov za tri točke. V statistiko je vpisal še sedem podaj, obenem pa tudi sedem izgubljenih žog.

Na drugi strani je Brandon Ingram dosegel 24 točk za New Orleans, katerega košarkarji so zgrešili prvih osem metov na tekmi.

"Morali smo popraviti met, spremeniti nekaj stvari. Vedeli smo, da se moramo popraviti v obrambi in tekmecem kar se da zagreniti življenje. Mislim, da nam je tokrat uspelo," je dejal novinec Herbert Jones, ki je nekaj časa "varoval" Dončića, večino dela pa je nad prvim zvezdnikom Dallasa opravil Garrett Temple.

Jonas Valančiunas je končal pri 14 točkah in 11 skokih, Willy Hernangomez je k zmagi dodal 12 točk in 14 skokov.

Dallas je sicer spet igral brez poškodovanega Kristapsa Porzingisa zaradi udarca v levo koleno. Jalen Brunson je dodal 16 točk za Dallas, Maxi Kleber pa 13 in devet skokov.

Naslednjo tekmo bo Dallas prav tako igral v domači dvorani, ko bo v soboto po lokalnem času gostil Memphis Grizzlies, ki so na lestvici zahodne konference mesto pred Dallasom (5.).