1. 3. 2023, 07:12 | Vir: STA

Luka Dončić na svoj rojstni dan znova blestel, a ni bilo dovolj za zmago Dallasa

Dallas je sicer imel možnost za zmago, vendar je ob koncu met za tri točke zgrešil Kyrie Irving.

Košarkarji Dallas Mavericks so po nedeljskem porazu proti Los Angeles Lakers izgubili še proti Indiana Pacers. Gosti so zmagali s 124:122. Zvezdnik Dallasa Luka Dončić je tekmo končal z 39 točkami, osmimi skoki, šestimi podajami in blokado. Denver Nuggets so s 133:112 zmagali pri Houston Rockets, Vlatko Čančar je v 27 minutah zbral devet točk.

Dončić je na svoj 24. rojstni dan iz igre metal 14-25, izgubil je le dve žogi, a na koncu vendarle doživel nov poraz.

Ta je dosegel 16 točk ob metu 7-18 (za tri 0-4) in devet podaj. Odkar se je pridružil Dallasu, je ta dobil le eno tekmo, izgubil pa štiri. "Mislim, da bi morali govoriti o celotni ekipi, saj igramo kot ekipa. Zmagamo kot ekipa in izgubimo kot ekipa. Ne gre le za dva igralca," je po tekmi dejal Dončić.

Pri gostih je z 32 točkami prednjačil Tyrese Haliburton. Dallas je sedmi v zahodni konferenci, Indiana pa 12. v vzhodni. Novo zmago pa je vpisal Denver, najboljši na zahodu. Brez posebnih težav je odpravil Houston, pri katerem je znova kar zajetno minutažo dobil Čančar. Ta je devetim točkam dodal še štiri skoke, tri podaje in ukradeno žogo.

Čeprav je bil z 32 točkami najboljši strelec Jamal Murray, pa je nov trojni dvojček vpisal Nikola Jokić s 14 točkami, 11 skoki in 10 podajami. Zanj je bil to jubilejni 100. "triple-double", 24. v sezoni in 15. na zadnjih 20 tekmah.

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ