Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

doncic Ekipa24.si

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 14.06.2022 08:54:12

Dallasovi krvniki na pragu naslova, Curryjev večer za pozabo! Končan neverjeten niz, ki je trajal ... (video)

Košarkarji Golden State Warriors so le še zmago oddaljeni od naslova prvaka severnoameriške lige NBA. Bojevniki so zmagali pod obročema domače dvorane Chase Center v San Franciscu. Na peti tekmi velikega finala so slavili z izidom 104:94 ter v boju na štiri zmage proti Boston Celtics povedli s 3:2.

Junak obračuna je bil Andrew Wiggins, ki je prikazal najboljšo predstavo doslej v svoji osemletni karieri. Wiggins je dosegel 26 točk in 13 skokov, Klay Thompson je dosegel 21 točk, zasedbo iz zlate dežele pa le še ena zmaga loči od sedmega naslova prvaka lige NBA (1947, 1956, 1975, 2015, 2017, 2018).

"V letošnjem letu je bil z razlogom v začetni peterki All-Star," je dejal Draymond Green. "Večji kot je bil izziv, ki smo ga postavili pred njega, večji je bil odziv. Želiš imeti takega fanta. Takšnega, ki, ko postane oder velik, se odzove in igra svojo najboljšo košarko, in to je tudi naredil."

Prvi zvezdnik bojevnikov Stephen Curry je nastopil kljub poškodbi ter tokrat prispeval 16 točk in osem podaj, prekinil pa je izjemen niz. Curry je tokrat zgrešil vseh 9 metov za tri točke, kar se mu je zgodilo prvič po 132 tekmah v končnici lige NBA, drugi najdaljši niz tekem z vsaj eno dosežno trojko pa si lasti soigralec Klay Thompson, in sicer mu je to uspelo 'le' na 54 tekmah v nizu.

Bojevniki bodo imeli priložnost za prvo zaključno žogo v petek v zgodnjih jutranjih urah po srednjeevropskem času, na šesti tekmi finala v Bostonu, ki prvič v končnici lovi zaostanek po dveh porazih po vrsti. Jayson Tatum je sicer dosegel 27 točk in 10 skokov za kelte.