Napoli je še naprej vroč: zmaga na težkem gostovanju v Bergamu

Torino, 05. 11. 2022 22.39 |

M.J., STA
1

Derbi 13. kroga italijanske nogometne lige med vodilnim Napolijem in drugouvrščeno Atalanto je v Bergamu dobil prvi z 2:1. Že pred tem je Empoli brez pomoči Petra Stojanovića z 1:0 premagal Sassuolo. Večerni dvoboj med Milanom in Spezio je pripadel rdeče-črnim. Odločilni gol za zmago je v zadnji minuti dosegel Francoz Olivier Giroud (2:1).

Atalanta vs Napoli
Atalanta vs Napoli FOTO: Sofascore.com

V Bergamu je Atalanta povedla v 19. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Ademola Lookman. Še v istem polčasu pa je Neapeljčanom uspelo narediti preobrat. V 23. minuti je Victor Osimhen dosegel svoj osmi gol sezone in se prebil na prvo mesto med strelci, isti igralec pa je v 35. minuti podal še za zadetek Eljifa Elmasa. Napoli ima zdaj osem točk prednosti pred Atalanto. Empoli je proti Sassuolu prišel do svoje tretje zmage, edini strelec je bil Tommaso Baldanzi v 64. minuti. Salernitana in Cremonese sta se razšla z 2:2, kar pomeni, da je slednji edini še naprej brez zmage. Tokrat mu je točko v 89. minuti prinesel Daniel Ciofani.

Victor Osimhen
Victor Osimhen FOTO: AP

Branilec naslova Milan pa je igral proti Spezii in jo premagal z 2:1. Theo Hernandez je v prvem polčasu poskrbel za vodstvo rdeče-črnih, izid je poravnal Daniel Maldini v 59. minuti, zmagoviti gol pa je dosegel Olivier Giroud v 89. minuti. Francoz je minuto pozneje po drugem rumenem kartonu tudi predčasno končal tekmo, ki je Milan dvignila na drugo mesto, tam ima šest točk zaostanka za Napolijem in dve prednosti pred Atalanto.

V petek sta se Udinese in Lecce razšla z 1:1, Jaka Bijol je igral celo tekmo za Udinese, Sandi Lovrić pa je zaradi poškodbe manjkal.

Izidi, 13. krog:
Udinese - Lecce  1:1 (0:1)
Beto 68.; Colombo 33.
(Jaka Bijol je igral celo tekmo za Udinese, Sandi Lovrić zaradi poškodbe ni igral za Udinese)

Empoli - Sassuolo   1:0 (0:0)