Helios ostaja stoodstoten, Šenčur do prve zmage

Košarka 24. Jan 202322:45 0 komentarjev

Košarkarji Helios Suns so v 8. krogu lige Aba 2 v Banjaluki premagali Sutjesko s 74:66 (19:18, 38:38, 58:51). Domžalčani so dosegli še osmo zmago na osmi tekmi. Na delu je bil tudi Šenčur, ki je ugnal Tft Skopje (91:74) in prišel sploh do prvega slavja v tem tekmovanju.

Domžalčani so bili doslej stoodstotni, Sutjeska pa je ob šestih zmagah imela en poraz, tako da je že to napovedovalo razburljiv obračun. Večji del prvega polčasa je bila v prednosti Sutjeska, ki je vodila tudi za osem točk, toda Helios je pred drugim polčasom tekmo postavil na izhodišče.

V tretji četrtini je slovenski predstavnik prevzel pobudo, povedel tudi za 12 točk, v zadnjih deset minut pa je nesel sedem točk naskoka. Toda v teh sta bili ekipi kmalu spet praktično poravnani, so pa Domžalčani bolje odigrali končnico in ko je Blaž Mahkovic 41 sekund pred koncem s polaganjem zadel za 74:66, je bil zmagovalec odločen.

Mahkovic je tekmo končal s 17 točkami, temu je dodal še šest skokov in pet podaj. Tibor Mirtič pa je bil najboljši strelec pri Heliosu s 23 točkami, ob tem pa je zbral še sedem skokov.

Danes je bila v Banjaluki aktivna še ena slovenska zasedba, Gorenjska gradbena družba Šenčur se je merila s Skopjem in zabeležila prvo zmago v tekmovanju. Gorenjci so Makedonce po zaslugi odlične zadnje četrtine (32:20) ugnali z 91:74, največ zaslug pa sta imela Emir Ahmedović in Dino Murić, ki sta prispevala po 19 točk.

Helios bo čez dva dni igral še proti Zlatiboru, takrat se bo še Krka merila z Borcem iz Banjaluke. Domžalčani in Novomeščani se bodo v soboto pomerili še med seboj. Šenčur v petek čaka s Spars Ilidžo, v nedeljo pa še s Širokim Brijegom.