Luka Dončić in Shai Gilgeous-Alexander, najboljša posameznika svojih ekip. Foto: Reuters

Luka Dončić je udarno odprl novo sezono. Na prejšnjih štirih tekmah je v povprečju dosegal 36,3 točke in je trenutno najboljši strelec Lige NBA. V četrtek je s trojnim dvojčkom (41 točk, 14 podaj in 11 skokov) zrežiral zmago v Brooklynu po podaljšku (125:129).

Odgovornost za poraz prevzemam jaz. Nisem vodil ekipe. Nisem zadeval košev. Nisem počel tistih stvari, ki bi jih moral.

Luka Dončić

Tudi tokrat je dosegel trojni dvojček (31 točk, 16 skokov in 10 podaj), a je ob tem zapravil kar nekaj metov (met iz igre 8/23), zgrešil je vseh šest poskusov za tri točke. Je bil pa uspešen pri prostih metih, zadel jih je 15 od 19.

Nobena od ekip si v prvem polčasu ni priigrala večje prednosti, najvišja razlika je bila +6 na obeh straneh, Dallas je po košu Maxija Kleberja na odmor odšel s prednostjo 51:46. V nadaljevanju so gostitelji na krilih Dončića, Doriana Finneyja-Smitha in Spencerja Dinwiddieja povedli za osem (63:55), a so se gostje hitro vrnili in še pred koncem tretje četrtine s košema Shaija Gilgeousa-Alexandra povedli (71:72).

Dončića so v drugem polčasu ujezile tudi nekatere sodniške odločitve. Foto: Reuters

V zadnji četrtini je vse kazalo na zmago ekipe iz Teksasa, slabih 6 minut pred koncem je imela po prostem metu Josha Greena 16 točk naskoka (95:79), nato pa se je vse ustavilo. Z delnim izidom 20:4 je Oklahoma izid izenačila, 16 sekund pred iztekom rednega dela srečanja je za 99:99 trojko zadel Isaiah Joe. Dončić je zgrešil met za zmago.

V podaljšku Oklahoma ničesar ni prepustila naključju, Dallas ni niti enkrat več vodil, gostje pa so relativno mirno ohranili prednost do konca za tretjo zmago v sezoni. "Odgovornost za poraz prevzemam jaz. Nisem vodil ekipe. Nisem zadeval košev. Nisem počel tistih stvari, ki bi jih moral," je po tekmi povedal Dončić.

"Ne moremo se zanašati le na Luko, odgovornost mora prevzeti še kdo drug. V tej sezoni smo že večkrat vodili v zadnji četrtini in nato popustili. Ustvarimo si mete, a smo jih tokrat zgrešili. Tudi obrambe ne igramo tiste prave. Neprijeten poraz, a to se dogaja," je dodal trener Dallasa Jason Kidd.

Goran Dragić je moral s soigralci v United Centru priznati premoč Philadelphii. Foto: Reuters

Tekme 29. oktobra:

DALLAS – OKLAHOMA CITY
* 111:117 (25:27, 26:19, 20:26, 28:27)
Dončić 31 (met iz igre 8/23, met za tri 0/6, prosti meti 15/19), 16 skokov in 10 podaj v 40 minutah, Dinwiddie 20; Gilgeous-Alexander 38.
* – po podaljšku

CHICAGO – PHILADELPHIA 109:114
DeRozan 24, Vučević 23 in 19 skokov ... Dragić 2 (met iz igre 1/6, met za tri 0/2, brez prostih metov), 1 skok in 1 podaja v 13 minutah; Embiid 25.

SACRAMENTO – MIAMI 119:113