[3137]
173342

Avtor: Klemen Verlič
17. 10. 2022, 14.02

RB Leipzig je zadnji konec tedna vpisal nove tri pomembne točke v nemškem prvenstvu. S 3:2 je premagal berlinsko Hertho, v zadnjih minutah pa je k zmagi svoje ekipe odločilno prispeval tudi Kevin Kampl.

Po prvem polčasu tekme desetega kroga Bundeslige se je zdelo, da so Rdeči biki na poti do gladke zmage proti tekmecu iz nemške prestolnice. Po golih Emila Forsberga, Abdouja Dialloja in Willija Orbana so na odmor odšli z zanesljivo prednostjo s 3:0. V drugem polčasu pa smo spremljali povsem drugačno predstavo. Hertha je sprva zmanjšala zaostanek prek Lukebakioja v 62. minuti. Le dve minuti pozneje pa je goste v igro vrnil Stevan Jovetić. Hertha je v nadaljevanju tekme napadala v iskanju gola za izenačenja. Še najbližje je bila v 81. minuti, ko je na golovi črti njen tretji zadetek preprečil Kevin Kampl.

Foto, video: Šport TV

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več