Parižani v dvoboju vodilnih z novimi tremi točkami

Pariz, 17. 04. 2022 23.02 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

V francoskem prvenstvu brez presenečenj. Udarila sta se vodilna v prvenstvu, PSG in Marseille. Takšno, kot je stanje na lestvici, je bilo tudi danes na igrišču. Parižani so bili nevarnejši, kar se je poznalo na rezultatu. Nove tri točke za povišanje prednosti so vknjižili z rezultatom 2:1. Gledali smo tudi tekmo razveljavljenih zadetkov.

Parižani slavijo zadetek Neymarja
Parižani slavijo zadetek Neymarja FOTO: AP

V 32. krogu francoske nogometne lige sta se na 102. obračunu merila PSG in Marseille. Kot zanimivost lahko povemo, da je na zadnjih 24. obračunih Marseille slavil le enkrat. 85-krat sta se ekipi pomerili v francoskem prvenstvu, ob čemer obe ekipi beležita 32 zmag. Parižani so na zadnjih 18. domačih tekmah neporaženi, zadeli pa so kar 48-krat. Zmagali so na zadnjih sedmih tekmah. Neymar je že takoj na začetku srečanja potrdil svojo odlično formo, po lepi podaji Marca Verrattija je z levico premagal vratarja Marseilla, Lopeza. V 12. minuti so Parižani vodili z 1:0. Mbappe je bil v 20. minuti nenatančen, kasneje je postalo jasno, da je bil tudi v prepovedanem položaju. 22. minuta in Lionel Messi na prostem strelu, toda žogo je poslal visoko čez gol. V 31. minuti so gostje zadeli. Velika gneča pred vrati Donnarumme, ki se ni odzval najbolje. Zadel je Ćaleta-Car. Rezultat je bil ob koncu prvega polčasa 2:1. V 38. minuti je bil ponovno nevaren Mbappe, toda žoga ni našla poti v mrežo. 40. minuta in razveljavljen zadetek Messija. Tik ob koncu polčasa so Parižanom, zaradi igre z roko, po posredovanju VAR-a dosodili 11-metrovko. Globoko v podaljšku prvega polčasa je zadel Mbappe. Parižani so odšli na odmor v vodstvu (2:1).

Statistika tekme
Statistika tekme FOTO: Sofascore.com

Na začetku drugega polčasa je porumenel Idrissa Gueye. Nato je Neymar porumenel v 55. minuti, po veliki simulaciji Guendouzija. Videli smo veliko vroče krvi, Neymar se vsekakor ni strinjal z odločitvijo, kar je tudi jasno pokazal in imel je prav. Igra je bila v drugem polčasu precej mirnejša kot v prvem. Domači so ponovno zadeli v 75. minuti, toda Mbappe je bil v prepovedanem položaju. Gol je bil ponovno razveljavljen. Marseille je iz prostega strela v 84. minuti prišel do zadetka, toda gol je bil ponovno razveljavljen. Ostalo je pri vodstvu Parižanov z rezultatom 2:1. Sodnik je dosodil šest minut dodatka. Mbappe je porumenel ob izteku rednega dela, takrat je tudi zapustil zelenico. V igro je vstopil Mauro Icardi. Donnarumma ponovno z veliko napako, tudi on si je prislužil rumen karton. Do konca nismo videli več zadetkov, Parižanom so pripisali nove tri točke. Vodilno mesto so tako samo še utrdili.