Elsner se je opekel pri zadnjeuvrščenem Clermontu, PSG z Mbappejem napolnil mrežo Montpelliera

Pariz, 17. 03. 2024 22.47 |

STA, M.J.
0

Le Havre, ekipa slovenskega nogometnega strokovnjaka Luke Elsnerja, je imel priložnost, da v boju za obstanek v elitni francoski ligi spet zaplava v nekoliko bolj mirne vode. V 26. krogu je gostoval pri zadnjeuvrščenem Clermontu, a se opekel, tekmo je izgubil z 1:2.

Luka Elsner
Luka Elsner FOTO: AP

Na njegovo srečo vsaj predzadnji Metz ni osvojil točk v Reimsu, tako da razlika Le Havra do predzadnjega mesta ostaja štiri točke. Med omenjenima ekipama so na lestvici še Montpelier, ki je doma proti vodilnemu PSG izgubil z 2:6, tri gole je dosegel Kylian Mbapee, Lorient, ta je presenetljivo osvojil točko pri Monacu, in Nantes, slednji je izgubil proti Strasbourgu.

Clermont je z golom Muhammed-Chama Saracevica povedel v 12. minuti, v 30. pa so domači ostali brez izključenega igralca. To je izkoristil Andre Ayew, ki je v prvem polčasu izenačil v prvi minuti sodniškega dodatka, a v njegovi peti so domači spet povedli, potem ko je Saracevic izkoristil najstrožjo kazen. V 66. minuti so zaradi drugega rumenega kartona brez igralca ostali tudi gosti, kar je Clermontu olajšalo branjenje zmage.

Spodrsljaja Monaca ni izkoristil Brest, ki si v boju za drugo mesto ni priboril dodatne prednosti, saj je na domačem igrišču derbiju le remiziral z Lillom, izid je bil 1:1.