Nedelja, 31. 7. 2022, 19.56

Cristiano Ronaldo odigral prvo tekmo za Man Utd v novi sezoni

Ronaldo zaigral, nato zapustil Old Trafford še pred koncem tekme

4

Cristiano Ronaldo | Cristiano Ronaldo je zaigral prvo tekmo v dresu Man Utd po 85 dneh. | Foto Reuters

Cristiano Ronaldo je zaigral prvo tekmo v dresu Man Utd po 85 dneh.

Portugalski superzvezdnik Cristiano Ronaldo je zaigral prvič za Manchester United, odkar je rdeče vrage prevzel novi trener Erik ten Hag. Rdeči vragi so v generalki za začetek angleškega prvenstva na Old Traffordu remizirali s španskim prvoligašem Rayom Vallecanom (1:1), 37-letni CR7 pa je odigral le prvi polčas. S predstavo ni navdušil, njegova menjava, mladi Afričan Amad Diallo, pa je nato za zadetek potreboval le tri minute. Portugalec naj bi zapustil stadion še pred koncem srečanja!

Jan Oblak, Atletico Madrid
Sportal Atletico premagal Manchester United, po prekršku Škota nad Oblakom zavrelo #video

Angleški klubski velikan Manchester United, ki v tej sezoni ne bo igral v ligi prvakov, je v zadnjem pripravljalnem srečanju pred začetkom premier league doma remiziral z Rayo Vallecanom. To je bil prvi dvoboj, na katerem je za rdeče vrage nastopil Cristiano Ronaldo. Pred tem je nazadnje nosil dres Uniteda na tekmi pred 85 dnevi.

Usoda 37-letnega Portugalca ostaja negotova, še vedno ne manjka govoric o tem, da želi strelski rekorder lige prvakov poiskati srečo drugje. Napovedi trenerja Erica ten Haga, da Ronaldo še ni tako dobro pripravljen kot njegovi soigralci, so se uresničile. Odigral je le prvi polčas, v njem zapravil zrelo priložnost, ko je v 12. minuti z ugodnega položaja poslal žogo čez vrata, nato pa ga je zamenjal Amad Diallo.

Zadetek Dialla za Manchester United:

Mladi reprezentant Slonokoščene obale, nekdanji soigralec Josipa Iličića pri Atalanti, je v drugem polčasu potreboval le tri minute, da je United povedel v vodstvo. Gostje iz Madrida so hitro izenačili, za izenačenje je v 57. minuti poskrbel Alvaro Garcia.

Otoški mediji so se po tekmi razpisali o nevsakdanji potezi Ronalda, ki naj bi zapustil Old Trafford še pred koncem srečanja.

Man Utd ni nastopil z najmočnejšo postavo, saj je manjkalo kar nekaj nosilcev igre, ki so v soboto ostali praznih rok v Oslu proti Oblakovemu Atleticu (0:1). Christian Eriksen in Lisandro Martinez, poletni okrepitvi Uniteda, sta na igrišču prebili 61 minut, zaradi bolezni pa je dvoboj preskočil Jadon Sancho.

United bo v novo sezono angleškega prvenstva vstopil naslednjo nedeljo, ko se bo pomeril z Brightonom.