Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Podčetrtani zaključili svoj debitantski nastop na zaključnem turnirju

Košarkarjem Podčetrtka je žreb v polfinalu pokalnega tekmovanja namenil ekipo Heliosa. Zaključni turnir je potekal v Mariboru, ki pa se ni izkazal kot srečno prizorišče za Podčetrtane, saj jim je za las ušel nastop v finalu.

Terme Olimia Podčetrtek : Helios Suns 82:87 (16:22) (21:21) (20:21) (25:23)

Strelci Podčetrtka: Atanacković in Kosič 14, Strnad 13, Švigelj 10, Tadić 9, Muratović in Struger 8, Čebular 6

Termalci so se na začetku tekme dobro kosali s favoriziranimi Domžalčani, a so v drugem delu prve četrtine malce popustili. Helios je tako povedel s 16:22. V drugi četrtini sta bili ekipi popolnoma izenačeni, tako, da so Podčetrtani na odmor odšli s 6 točkami zaostanka (37:43).

V tretji četrtini so košarkarji Heliosa prišli do svoje najvišje prednosti 11 točk (44:55), ki pa so jo termalci uspeli znižati pred začetkom zadnjega dela srečanja. V končnici tekme se je razigral Simo Atanacković, njegova ekipa pa se je minuto in pol do konca obračuna približala na minimalni zaostanek (78:79).

Usoden je bil zadet met za tri točke Mihe Omana in uspešno izvajanje prostih metov najboljšega strelca tekme Blaža Mahkovica. Domžalčani so se tako z izidom 82:87 uvrstili v finale. Pri Podčetrtku je največ točk poleg Atanackovića prispeval še Žan Kosič. Pri Podčetrtanih pa so sicer bili bolj razpoloženi igralci s klopi, ki so dosegli več točk kot začetna peterka.

Prvi nastop na zaključnem turnirju četverice pokalnega tekmovanja se je tako za Podčetrtek končal z zanimivo, borbeno in v celoti športno tekmo, ki je bila odločena v razburljivi končnici. Sledi krajša pavza, nato pa 5. marca lokalni derbi proti Šentjurju.

Davor Brečko, trener Podčetrtka po tekmi: “Lep dogodek, dobra organizacija zaključnega turnirja. Bili smo zelo blizu, a so na koncu odločale malenkosti. Mislim, da smo se spet dobro upirali favoriziranemu Heliosu. Kažemo dobre predstave, žal so te napake usodne. Dobra tekma, gremo dalje, fantje si zaslužijo pohvale.”

Celotno tekmo pa si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku.

Simon Valant, foto: Helios Suns/Facebook