Magazin

Madžarski navijači divjali na Wembleyju: žalili so temnopoltega redarja in se tepli s policisti (VIDEO)

Deli na:

Spopad madžarskih navijačev z redarji na Wembleyju - Foto: Twitter

Po nemški nogometni reprezentanci si je nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Katarju zagotovila tudi Danska, ki je v Koebenhavnu po golu Joakima Maehleja v 53. minuti na kolena položila Avstrijo z 1:0. Danska je na osmih tekmah v skupini F zbrala vseh možnih 24 točk, drugouvrščena Škotska ima dva kroga pred koncem sedem točk manj.

V skupini A je Portugalska brez težav ukanila Luksemburg s 5:0. Prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo je dosegel tri gole, skupno pa že svojega 115. na reprezentančni sceni, kar je absolutni rekord. Po enkrat sta Bruno Fernandes in Joao Palhinha.

Prvo mesto je zadržala Srbija, ki ima po zmagi nad Azerbajdžanom s 3:1 še vedno točko prednosti pred drugouvrščeno Portugalsko. Za Srbe je dvakrat zadel Dušan Vlahović, enkrat Dušan Tadić, za goste pa je edini gol dosegel Emin Makhmudov.

V skupini B se je na prvo mesto zavihtela Švedska po zmagi nad Grčijo z 2:0. Skandinavci so oba gola dosegli v drugi polovici tekme, ko sta zadela Emil Forsberg in Alexander Isak. Dve točki manj ima Španija, ki je danes počivala, na drugi tekmi pa je Gruzija v Tirani premagala Kosovo z 2:1.

Švica se je po zmagi nad Litvo s 4:0 po številu točk izenačila z doslej vodilno Italijo. Za nogometaše iz dežele sira in čokolade je v Vilniusu dva gola dosegel Breel Embolo, po enega pa Renato Steffen in Mario Gavranović. Na drugi tekmi je bila Bolgarija boljša od Severne Irske z 2:1. Za domačo izbrano vrsto je oba gola dosegel Todor Nedelev, za gostujočo pa Conor Washington.

V skupini D je Finska slavila v Kazahstanu z 2:0, oba gola pa je prispeval Teemu Pukki, medtem ko sta se Ukrajina in BiH v Kijevu razšla z 1:1. Za Ukrajino je gol dosegel Andrej Jarmolenko, za BiH pa Anel Ahmedhodžić.

V skupini F sta bili poleg dvoboja med Dansko in Avstrijo na sporedu še dve tekmi. Škotska je šele v izdihljajih tekme strla odpor Ferskih otokov, edini gol je v 88. minuti dosegel Lyndon Dykes, medtem ko je Izrael ukanil Moldavijo z 2:1.

Obračun med Anglijo in Madžarsko so zaznamovali nemiri na tribunah Wembleyja, kjer so se privrženci Madžarske - zbralo se jih je okoli tisoč - v začetku tekme spopadli z angleškimi policaji. Razlog za njihovo posredovanje je bilo žaljivo obnašanje Madžarov do temnopoltega redarja, ob tem pa kaže omeniti, da so madžarski navijači že na prvi medsebojni tekmi v Budimpešti na rasni osnovi žalili angleške nogometaše in si zavoljo tega prislužili tudi kazen s strani Evropske nogometne zveze (Uefa). Na koncu se je obračun na slovitem stadionu končal z neodločenim izidom. Za Angleže je zadel John Stones, za Madžare pa Roland Sallai.

Tudi na drugi tekmi v skupini I med Albanijo in Poljsko je prišlo do neredov po golu, ki ga je v 77. minuti dosegel Karol Swiderski. Domači privrženci so po tem golu začeli metati predmete na igrišče, tako da je francoski sodnik Clement Turpin za več kot 15 minut prekinil tekmo. V nadaljevanju ni prišlo do spremembe izida, Poljska pa ima po zmagi Tirani zdaj dve točki več od Albanije in tri točke manj od vodilne Anglije.

V obračunu reprezentanc iz spodnjega dela razpredelnice je Andora v gosteh premagala San Marino s 3:0.